کد خبر: 683838
تاریخ انتشار :

واکنش خزعلی به انتقادات مدیر مسئول کیهان

معاونت زنان و امور خانواده ریاست‌جمهوری با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص اظهارات معاون رئیس‌جمهور درخصوص بازگشت مجدد گشت ارشاد به خیابان‌ها، از رسانه‌ها خواست که امانتداری در نقل اخبار را رعایت کنند.

واکنش خزعلی به انتقادات مدیر مسئول کیهان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از مهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: خبری در برخی رسانه‌های کشور درباره مصاحبه معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه جلسه هیئت دولت منتشر شده که تحریف شده و صحیح آن از این قرار است:

خزعلی در پاسخ به سوال خبرنگاری که عنوان کرد آیا شنیده‌اید که به دستور رئیس جمهور گشت ارشاد مجدداً به خیابان‌ها آمده است، گفت: خیر دستور را من نشنیدم، ما دستگاه اجرایی نیستیم و این موضوع را باید از مسئولان وزارت کشور (که نیروی اجرایی هستند) بپرسید.

از رسانه‌های محترم کشور درخواست می‌شود که رعایت اصل صحت و اصالت خبر و حفظ امانت داری را در نقل اخبار سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش همشهری آنلاین، این اطلاعیه پس از هجمه‌ها علیه رئیس‌جمهور عطف به برداشت رسانه‌ها و بعضی افراد از صحبت انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه دولت در روز ۲۸ تیرماه جاری مبنی بر اینکه ابراهیم رئیسی از بازگشت گشت ارشاد به خیابان خبر نداشته، صادر شده است.

به گزارش خبرآنلاین اما به طور دقیق تر باید گفت جوابیه مذکور پس از حمله شدید (لت و کوب گفتمانی) مدیرمسئول کیهانحسین شریعتمداری به خانم انسیه خزعلی بر خروجی خبرگزاری ها قرار گرفته است.

فارس دیروز 30-04-1402 به نقل از مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: طرح گشت‌ حجاب با تصمیم مشترک و مستقیم آقایان رئیسی و اژه‌ای اتخاذ شده و در این میان اظهارات برخی نزدیکان دولت تعجب‌آور است. خانم خزعلی که خود از حامیان و مروجان عفاف و حجاب هستند انتظار می‌رود در اظهارات خود دقت بیش‌تری داشته باشند. وی افزود:‌ به عنوان مثال، خواهر گرانقدرمان خانم دکتر خزعلی معاون رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، دخالت دولت در این طرح را با تلویحی نزدیک به تصریح رد کرده است و در پاسخ به این سئوال که آیا بازگشت گشت‌های مربوط به حجاب دستور رئیس جمهور بوده است؟ می‌فرمایند؛ چنین چیزی نشنیده‌ام، از مسئولان وزارت کشور بپرسید!

شریعتمداری گفت: ممکن است خانم خزعلی بگویند پلیس ضابط قوه قضائیه است که باید عرض کرد، اولاً پلیس تحت امر وزارت کشور است و وزارت کشور بخشی از دولت است و ثانیاً این تصمیم به طور مشترک و مستقیم از سوی دو قوه مجریه و قضائیه اتخاذ شده است و نباید از سوی برخی از اعضای دولت در انجام آن تردید ایجاد شود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: از خانم خزعلی که خود از حامیان و مروجان عفاف و حجاب هستند انتظار می‌رود در اظهارات خود دقت بیش‌تری داشته باشند و بی آن که بخواهند، نقش خداپسندانه رئیس جمهور در طرح اخیر را کمرنگ نکنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما