کد خبر: 683908
تاریخ انتشار :

نشریه نیوزویک مدعی شد:

تشکیل یک گردان نظامی توسط ایران در سوریه ! + جزئیات

نشریه نیوزویک در گزارشی ویژه به نقل از یک آژانس اطلاعاتی کشور دوست و متحد آمریکا مدعی تشکیل یگان نظامی زبده با عنوان گردان امام حسین (ع) در سوریه شد که به ادعای این نشریه زبده ترین نیروهای نظامی تحت حمایت ایران در سوریه هستند.

تشکیل یک گردان نظامی توسط ایران در سوریه ! + جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از تسنیم، نشریه «نیوزویک» بر اساس یک سند اطلاعاتی که توسط یک آژانس اطلاعاتی کشور دوست و متحد آمریکا در اختیار این رسانه قرار داده است، ادعا کرد که این یگان متشکل از هزاران نیرو از کشورهای مختلف است و قادر به حمله به نیروهای آمریکایی در سوریه و همچنین رژیم صهیونیستی است.

یک منبع اطلاعاتی که به دلیل ملاحظات امنیتی نخواسته نامش فاش شود، گفت: مقامات آمریکایی درجریان محتوای سندی قرار گرفته اند که در رابطه با واحدی به نام گردان امام حسین (ع) مرتبط با نیروی قدس در سپاه پاسداران است.

این نشریه بدون اشاره به این که حضور ایران در سوریه به صورت مستشاری بوده و به درخواست دولت سوریه و برای مقابله با تروریسم و اشغالگری در این کشور صورت گرفته است ادعا کرد که این گردان، در برگیرنده زبده‌ترین نیروی رزمی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه است که از قابلیت‌های چشمگیری برخوردار است و به مهمات و پهپادهای هدایت‌شونده دقیق برای اهداف عملیاتی و جاسوسی و همچنین انواع سلاح‌های سبک‌ مجهز است.

این نشریه همچنین در اثبات ادعای خود مبنی بر عضویت نیروی رزمی نیروی قدس سپاه تنها به اظهرات یک منبع اطلاعاتی که نامش را فاش نشده بسنده کرده است.

این منبع اطلاعاتی در عین حال مدعی شد که گردان امام حسین (ع) مسئول حمله پهپادی و موشکی است که در اکتبر 2021 به پایگاه نظامیان آمریکایی در تنف، در جنوب شرقی سوریه انجام شد.

نیوزویک در ادامه این یادداشت تحلیلی به نقل از منبع خود نوشت: حزب الله لبنان در تشکیل گردان امام حسین (ع) نقشی اساسی را برعهده داشته و در حقیقت می توان از این گردان با عنوان حزب الله دوم یاد کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما