کد خبر: 683919
تاریخ انتشار :

ارزانی دلار در راه است؟ | کاهش تقاضا و سرگردانی دلار در بازار

عده‌ای از معامله‌گران باور دارند با شروع مرداد قیمت دلار امروز مسیر رشد را دنبال خواهد کرد.

ارزانی دلار در راه است؟ | کاهش تقاضا و سرگردانی دلار در بازار
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بازار ارز تهران این روز‌ها با کاهش حجم‌تقاضا روبرو شده و قیمت دلار در محدوده ۴۸ هزار و ۶۰۰ تا ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان در نوسان بوده است.

تقاضا به بازار دلار برمی گردد؟

عده‌ای از معامله‌گران باور دارند با شروع مرداد قیمت دلار امروز مسیر رشد را دنبال خواهد کرد. آن‌ها با اشاره به اول ماه و ورود پول جدید به بازار باور دارند همیشه در ابتدای ماه یک نوسان افزایشی در بازار داریم. در مقابل، کاهشی‌های بازار ارز با اشاره به این موضوع که در روز‌های ماه محرم همیشه بازار راکد بوده معتقدند قیمت اگر هم در همین سطح نوسان دهد باز هم محکوم به کاهش است.

فنی‌ها معتقدند اگر قیمت دلار در معاملات یکشنبه بالای مقاومت ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت دهد را برای ورود به کانال ۴۹ هزار تومان باز می‌شود. در مقابل اگر قیمت دلار در زیر سطح حمایتی ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان برود شرط ورود به کانال ۴۷ هزار تومان از دست دادن حمایت ۴۸ هزار و ۱۰۰ تومان است.

به عقیده تکنیکال‌کاران مهمترین مرز حمایت بازار ۴۷ هزار و ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان است که اگر زیر این قیمت دلار زیر این مرز تثبیت دهد فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد. از نظر آن‌ها اگر این مرز از دست برود قیمت دلار می‌تواند به سمت کف ۴۶ هزار و ۷۰۰ تومان حرکت کند.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها