کد خبر: 684243
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با مهرداد لاهوتی

لاریجانی فردی فراجناحی است/ اگر نامزد شود، ایثار کرده است

یک فعال سیاسی گفت: اگر آقای لاریجانی به انتخابات ورود کند و نامزد شود، حتما به نفع کشور خواهد بود و با این اقدامش حتما ایثار کرده است.

لاریجانی فردی فراجناحی است/ اگر نامزد شود، ایثار کرده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست سایت نامه‌نیوز: اخیرا بحث‌ونظرهای زیادی درباره احتمال ورود علی لاریجانی به عرصه انتخابات در میان است. اینکه او نامزد می‌شود یا نه و اگر بیاید با چه طیفی می‌آید؟

مهرداد لاهوتی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «ما در کشورمان دو جریان سیاسی داریم. جریان سیاسی اصولگرا باور به ارزش‌های حاکم بر انقلاب را مد نظر دارد. جریان اصلاح‌طلبی می‌گوید با اعتقاد به ارزش‌های انقلاب باید اصلاحاتی انجام دهیم. میانه‌روها افراط و تفریط این دو گروه را ندارند و سعی می‌کنند با توجه به عقلانیت راه سومی بجوید و واقعا عقلانیت اگر در مسیر جریان‌های سیاسی باشد، بهترین نتیجه‌ها گرفته می‌شود».

او ادامه داد: «من بر اساس 12سال کاری که با آقای لاریجانی کردم، می‌دانم که او همیشه به فکر منافع کشور است و واقعا فردی فراجناحی محسوب می‌شود و نمی‌توان او را در این دسته یا آن دسته سیاسی قرار داد؛ از سوی دیگر اعتقاد واقعی و قلبی به ولایت دارد و ایمان دارد که باید به ولایت پایبند بود. علاوه بر این او فردی کاردان و مسلط است و اگر نیاز باشد برای منافع ملی کشور خودش را هزینه می‌کند. آقای لاریجانی فردی بسیار عاقل و توانمند و به معنای واقعی ولایتمدار است. او قدرت اداره مسئولیت‌ها را هم دارد و سابقه کاری‌اش نشان داده است که هر مسئولیتی که برعهده گرفته، بهترین نتیجه را ارائه داده است».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «آقای لاریجانی فرد توانمندی است و اگر تصمیم بگیرد که به انتخابات وارد شود، عمده جامعه باور دارند که او فرد توانمندی است و می‌تواند در شرایط خاصی که هست مفید باشد. اگر منظور از انتخابات است واقعیت این است که پیش‌ثبت‌نامی وجود دارد و خیلی هم مثل ثبت نام آذرماه علنی نیست اما به هر حال مشخص می‌شود چه کسانی می‌آیند. اگر او به انتخابات ورود کند و نامزد شود، حتما به نفع کشور خواهد بود و با این اقدامش حتما ایثار کرده است».

لاهوتی در پایان گفت: «یکی بستگی به شرایط کشور دارد و تصمیم خودش ولی امثال آقای لاریجانی سرمایه ملی هستند و در هر کجا وارد شوند، مفید خواهند بود. نظام هم باید شرایطی فراهم کند تا از تجربیات آنها استفاده کند».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها