کد خبر: 684543
تاریخ انتشار :

ابراز نگرانی ایران از بروز درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی «عین الحلوه»

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از وقوع و تداوم درگیری‌های مسلحانه در اردوگاه فلسطینی نشین "عین‌الحلوه "در جنوب لبنان که به کشته و زخمی شدن و آوارگی مجدد ده‌ها فلسطینی انجامیده است، ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی ایران از بروز درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی «عین الحلوه»
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ناصر کنعانی در روز پنچ شنبه ۱۲ مردادماه در یک موضع گیری رسانه ای ضمن تاکید بر ضرورت توقف کامل درگیری‌ها در عین‌الحلوه و پای‌بندی همه طرف‌ها به آتش‌بس و آرامش، یادآور شد که صحنه فلسطین بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام صفوف فلسطینی‌ها است.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسللامی ایران افزود: ضروری است گروه‌ها، جریان‌ها و ملت فلسطین با حفظ هشیاری، تمام توان و امکانات خود را برای مبارزه با دشمن اشغالگر صهیونیستی که منشأ تمام مشکلات مردم فلسطین و بی‌ثباتی و ناارامی در منطقه است، معطوف نموده و زمینه را برای محو کامل اشغالگری، بازگشت کلیه آوارگان فلسطینی به وطن خود و تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف در کل سرزمین تاریخی فلسطین فراهم کنند.

در نتیجه درگیری‌های اخیر در اردوگاه عین الحلوه، تعدادی از ساکنان اردوگاه جان خود ر از دست داده و ده‌ها تن دیگر از آن‌ها نیز زخمی شده‌اند. همچنین تعدادی از خانواده‌های ساکن اردوگاه نیز به دلیل درگیری‌ها مجبور شدند از اردوگاه خارج شوند.

این درگیری‌ها میان نیروهای جنبش فتح به ریاست محمود عباس و گروه‌های رقیب پس از آن رخ داد که ابواشرف العرموشی، یکی از رهبران فتح ترور شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما