کد خبر: 684587
تاریخ انتشار :

آغاز گفت‌وگوهای اوکراین و آمریکا درباره تضمین‌های امنیتی

رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین از آغاز گفت‌وگوهای بین این کشور و آمریکا درباره تامین تضمین‌های امنیتی برای کی‌یف خبر داد.

آغاز گفت‌وگوهای اوکراین و آمریکا درباره تضمین‌های امنیتی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری تاس، "آندری یرماک" رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین در کانال تلگرامی خود نوشت: اوکراین مذاکرات با آمریکا را درباره یک توافق دو جانبه درباره تضمین‌های امنیتی آغاز کرده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شد که این امر با بیانیه مشترک حمایت از اوکراین که در جریان نشست سران ناتو در ویلنیوس، لیتوانی به تصویب رسید به عنوان مبنایی برای تهیه پیش نویس موافقت‌نامه‌های دوجانبه عمل می‌کند.

این دیپلمات اوکراینی همچنین افزود، آمریکا به نخستین کشوری تبدیل شد که این روند را با اوکراین آغاز کرده و دیگر شرکا هم باید چنین کاری انجام دهند.

۳۱ ژوئیه سال جاری میلادی رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که کی‌یف و واشنگتن قرار است مذاکرات دو جانبه‌ای درباره تضمین‌های امنیتی برگزار کنند.

دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و مقام‌های این کشور بعدا این اطلاعات را تایید کردند.

"متیو میلر"، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت، مذاکرات در روزهای آتی برگزار می‌شود. به گفته او، این گفت‌وگوها درباره تضمین‌های امنیتی بر اساس تعهدات به دست آمده در حاشیه نشست ناتو در ویلنیوس، لیتوانی و بین کشورهای گروه هفت هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها