کد خبر: 684610
تاریخ انتشار :

دستگیری ۱۷ مظنون به همکاری با داعش در استانبول/ مسؤول تامین اسلحه پ.ک.ک در شمال عراق کشته شد

سازمان مبارزه با تروریسم ترکیه از دستگیری ۱۷ نفر در یک عملیات امنیتی همزمان در چهار منطقه استانبول به اتهام عضویت در سازمان تروریستی "داعش" خبر داد.

دستگیری ۱۷ مظنون به همکاری با داعش در استانبول/ مسؤول تامین اسلحه پ.ک.ک در شمال عراق کشته شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از آناتولی، تیم‌های مبارزه با تروریسم اداره پلیس استانبول، طی عملیاتی همزمان به پنج نقطه از پیش شناسایی شده در ۴ منطقه شهر،۱۷ نفر را به ظن همکاری با گروه تروریستی داعش دستگیر کردند.

مقادیر مهمی از اسناد دیجیتالی سازمانی نیز در این عملیات کشف و ضبط شد.

مظنونان به اداره پلیس استانبول منتقل شدند.

در همین حال، سازمان اطلاعات ملی ترکیه، ییلماز بایرام مسؤول خودخوانده تامین اسلحه و مهمات پ.ک.ک را در سنجار شمال عراق از پای درآورد.

بنا به اعلام منابع امنیتی، وی در اقدامات تروریستی در خلال سال‌های ۲۰۱۱-۲۰۱۶ علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در هکاری نقش داشته است.

وی همچنین در اقدامات تروریستی در سنجار و سوران شمال عراق و حسکه، رومیلان و قامیشلی سوریه شرکت داشته و وارد لیست هدف میت شد.

وی که با نام سازمانی «آگیت گور» فعالیت داشت، در حال آمادگی ارسال سلاح به تروریست‌ها توسط میت از پای درآمده و مهمات و تسلیحات مذکور منهدم شدند.

او همچنین به عنوان یکی از بانیان خودخوانده شاخه ی.پ.س این گروه تروریستی که مسؤولیت حملات شهری را بر عهده دارد، شناخته می‌شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها