کد خبر: 684618
تاریخ انتشار :

وزیر کشور:

اساس جریان عاشورا سیاسی و غیرسکولار است

وزیر کشور با اشاره به اینکه عاشورا یک ماجرا در یک‌ زمان خاص نیست بلکه یک جریان است که در طول تاریخ شکل گرفته، گفت: اساس این جریان سیاسی و غیرسکولار بوده و امروز ما وارث آن جریان هستیم.

اساس جریان عاشورا سیاسی و غیرسکولار است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، احمد وحیدی در تجمع موکب داران اربعین در ارومیه افزود: امام حسین(ع) نقطه محوری برای جبهه بندی بین حق و باطل است و عاشورا و اربعین به خوبی جریان های حق و باطل را تفکیک می کند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای کمرنگ کردن عاشورا اضافه کرد: امسال نیز دشمنان برنامه و طرح های زیادی از حملات تروریستی تا حرکات مذبوحانه توهین و تضعیف مراسم حسینی ترتیب دادند ولی نتوانستند کاری انجام دهند.

وی اظهار کرد: امسال با وجود همه آن برنامه ریزی های دشمن، باشکوه ترین عزاداری ها را شاهد بودیم و مردم دست رد به سینه دشمن زدند.

وزیر کشور ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که جریان عظیم‌ حسینی جهانی می شود و هر سال فروزانتر از سال های گذشته خود را نشان می دهد.

وحیدی با بیان اینکه اربعین یک‌ زیارت ساده نبوده و یک‌اتفاق بزرگ تمدن ساز است، گفت: انقلاب اسلامی هم بر پایه معیار عاشورا اتفاق افتاده و با اقتدار مسیر خود را ادامه می دهد.

وی افزود: این حرکت بزرگ، جبهه بندی علیه دشمن دین و خدا و در دفاع از معنویت است؛ موضوع عاشورا مسأله تنها عاطفی نیست بلکه منطق و شعور در آن حاکم است.

وزیر کشور با بیان اینکه جریان اربعین متعلق به شیعه نیست بلکه متعلق به همه آزادگان جهان است، اضافه کرد: سال گذشته دیدیم که برادران اهل سنت با روی گشاده و محبت بیکران از زوار اربعین پذیرایی کردند و این استقبال دیدنی بود.

وحیدی اظهار کرد: همبستگی موجود در بین مردم برای خدمت به زوارالحسین (ع) را سال پیش شاهد بودیم و امسال هم شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۷۰ هزار نفر از تمرچین برای زیارت اربعین از کشور خارج شدند، ادامه داد: امسال برای ۵۰۰ هزار نفر تمهید شده و زواری از کشورهای دیگر هم از این مسیر می توانند عبور کنند.

وی با قدردانی از فعالان راه اندازی مرز تمرچین برای عبور زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین گفت: از شهروندان مسیر عبور از اهل تشیع و تسنن تشکر می کنم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها