کد خبر: 685254
تاریخ انتشار :

پیشنهاد روزنامه جوان برای تنبیه کره جنوبی/ پخش سریال‌های کره‌ای متوقف شود

روزنامه جوان پیشنهاد داد برای تنبیه کره‌جنوبی باید واردات کالای کره‌‌ای ممنوع، پخش سریال‌های کره‌ای متوقف و همچنین روابط سیاسی با این کشور مورد بازنگری قرار گیرد.

پیشنهاد روزنامه جوان برای تنبیه کره جنوبی/ پخش سریال‌های کره‌ای متوقف شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از روزنامه جوان، کره‌جنوبی وقتی در خواب بود، توافق شد که پول‌های ایران را آزاد کند! همین‌قدر زبون و وابسته و بدون استقلال سیاسی. اما این نباید پایان کار باشد. ایران باید یک کار عظیم فرهنگی و سیاسی را آغاز کند و به عنوان الگویی برای آیندگان آن را به محک تجربه بگذارد. باید یک کار گسترده فرهنگی برای تحدید همه‌جانبه اقتصاد و کالا‌ها و تولیدات فرهنگی کره‌جنوبی در داخل کشور انجام شود. دنیا باید بداند که یک‌بار خیانت مقابل ایران تاوان سنگینی دارد. چه‌معنا می‌دهد بازار ایران را در دست تولیدات لوازم‌خانگی و گوشی کره‌ای قرار دهیم. واردات این محصولات باید دست‌کم برای یک دهه ممنوع شود یا عوارض سنگین داشته باشد.

این روزنامه در ادامه نوشته است: همچنین تلویزیون ایران باید کار بسیار اشتباه پخش شبانه‌روزی سریال‌های کره‌ای را که یک دهه‌ای است در دست گرفته، کنار بگذارد. شاید در ابتدا این سریال‌ها را برای پوشیده‌بودن شخصیت‌های زن انتخاب کردند، اما آثار این نوع فرهنگ با آن محتوای پوچ و دیالوگ تکراری تهوع‌آور «چطور جرئت کردی!» که نیمی از دیالوگ بازیگران هر سریالی را شامل می‌شود، اثر برعکس بر فرهنگ تماشاگران این سریال‌ها گذاشته است. روابط سیاسی ایران با کره نیز باید به‌کلی برای یک‌دهه متفاوت از روابط دوستانه با شرق باشد. برای آیندگان باید الگویی مناسب فراهم کرد و باید ایرانیان غرور و تعصب خود را در این ماجرا‌ها حفظ و تقویت کنند. کره باید تاوان سرسپردگی محض و برده‌وار به امریکا را بپردازد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها