کد خبر: 685325
تاریخ انتشار :

فرمانده سپاه:

آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا جوانان را به آمریکایی‌های غیرآمریکایی تبدیل کنند

ایلنا/ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا همه جوانان را به آمریکایی‌های غیرآمریکایی از غرب تا شرق عالم تبدیل کنند به طوری که همه جوانان عالم سه خصوصیت عقاید مشترک، در آن واحد اطلاعات یکسان و سبک زندگی یکسان داشته باشند، لذا باید قدرت تشخیص در جوانان ایجاد کنیم، دشمن با کلمات ظاهر فریب مانند آزادی و ... می‌آید و باید برای جوانانمان آگاه‌سازی کنیم.

آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا جوانان را به آمریکایی‌های غیرآمریکایی تبدیل کنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار حسین سلامی در دومین کنگره معلمان انقلاب اسلامی با بیان این‌که امروز به افتخار بزرگی نایل آمده‌ام که در جمع پرچمداران آگاهی و معرفت و کسانی که منبع الهام کودکان و نوجوانان هستند، حضور دارم، اظهار کرد: انقلاب ما برای تغییر سیمای جهان در ادامه رسالت انبیا پا به عرصه جهان گذاشت، ویژگی اصلی انقلاب ما آزادی انسان از بردگی طاغوت‌های مدرن است. تعلیم کتاب و تزکیه از رسالت پیامبران عظیم الشان است و انقلاب ما برای تحقق حق و ابطال باطل پا به عرصه وجود گذاشته است.

وی ادامه داد: آزادی، عدالت، کرامت انسانی، اخلاق، معنویت و حریت از اهداف انقلاب اسلامی است، اما قلمرو این شعایر میدان منفعت قدرت‌های جهانی را در بر می‌گیرد، لذا همه شیاطین عالم در مقابل این انقلاب ایستاده‌اند. جهان مستکبر که حیات خود را استمرار سلطه بر همه عالم می‌بیند، قادر به تحمل شعارهای انقلاب نیست. انقلاب ما سال‌ها برای این حقایق جنگیده است و در طول ۴۵ سال میدان‌های نفوذ انقلاب میادین جنگ شده است زیرا دشمنان ما نمی‌توانند تجلی نور خدا بر زمین و چیرگی شب‌های تیره به نور الهی را تحمل کنند و این خاموش سازی نور الهی سنت مستبکران است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در این سال‌های جنگ، ضعف‌های مستبکران را شناسایی کردیم و مجهولات خود را به معلومات تبدیل کردیم و حجم قدرت واقعی دشمن را علی‌رغم فضای کاذبی که ایجاد کرده است تشخیص داده‎ایم و قوت‌ها و ضعف‌های دشمنانمان را ارزیابی و توانسته‌ایم آنها را شکست دهیم.

وی ادامه داد: در قلب این رسالت عظیم، تعلیم، تزکیه، اخلاق، کرامت و ... عناصر اصلی هستند و آموزش و پرورش در قلب این میدان است، زیرا شخصیت هر جامعه آن چیزی است که در قلب، ذهن، روح و جسم جامعه نهفته است و معلمان سازندگان اندیشه و شخصیت یک جامعه هستند. انبساط در علم و جسم از فضایلی است که خداوند برای پیامبران قایل است و این آموزش و پرورش است که روح و جسم کودکان و نوجوانان را می‌سازد.

سردار سلامی با تاکید بر نقش مدارس در تعیین سرنوشت جوامع تصریح کرد: از مدارس انسان‌هایی فارغ التحصیل می‌شوند که زعامت عالم را در دست می‌گیرند و احیای یکی از این کودکان احیای تمام بشریت است و یکی از منابع بزرگ الهام معلمان هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ دشمن با ما بر سر جایگزینی منابع الهام است که معلم مظهر فضایل یک جامعه و منابع این الهام است و شخصیت معلم در دانش آموز تکثیر می‌شود و معلم پرورش دهنده روح و هویت آفرین و قله‌ای از فضیلت‌ها است.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند با سرگرم کردن دانش آموزان در فضای مجازی جایگزین‌های آشفته ساز برای ما بسازد، اظهار کرد: بحران هویت بزرگترین آسیبی است که در جوامع غربی وجود دارد، زیرا انسان غربی بی‌هویت شده است و ایمان، اخلاق و فضایل در تعلیم و تربیت غربی نقشی ندارد و آن‌ها متوجه شده‌اند باید در راستای اهداف بالا تلاش کنند و مارپیچ نزولی غرب ناشی از همین هرج و مرج و فروپاشی اخلاقی است زیرا جامعه در غرب کارکرد خود را از دست داده است و آن‌ها می‌خواهند این مسیر را استمرار دهند تا سرزمین ما را در چنین بحرانی فرو ببرند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: نیاز داریم در درون جوانان قطب نمای اخلاقی ایجاد کنیم و معلم نیز قطب نمای خارجی است و وقتی این دو قطب نما هم جهت می‌شوند، شخصیت دانش آموز شکل می‌گیرد و شرط این کار این است که هم‌راستایی فرهنگی بین خانه، مدرسه و مسجد وجود داشته باشد، لذا نباید ارزش‌های متفاوت در این مکان‌ها باشد.

وی بیان کرد: شخصیت جوانان ما در خطر است و معصومیت شکل یافته جوانان ما را می‌خواهند بگیرند، لذا نباید چنین اجازه‌ای دهیم و این کار مدرسه است، زیرا مدرسه فقط محلی برای آموزش دانش نیست و باید بر حفظ هویت فرهنگی، دینی و معرفتی جوانان ما کار کند، زیرا الگو پذیری کودکان و نوجوان از مدرسه و معلم بسیار زیاد است.

سردار سلامی ادامه داد: معلمان چراغ راه و منشاء الهام ما هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح ویژگی‌های معلم خوب گفت: معلم باید اشتیاق حضور در کلاس داشته باشد تا باعث شور و اشتیاق دانش آموز شود.

وی باید از اتلاف وقت دانش آموز خودداری کند، شوخ طبع باشد و صمیمیت بین خود و دانش آموزان به وجود آورد، آموزش حل مساله داشته باشد و شجاعت بیان، گفتگوی انتقادی، اعتماد به نفس در دانش آموزان ایجاد کند. معلم باید بداند همه دانش آموزان شبیه هم نیستند لذا باید برای هر دانش آموز نسخه‌ای جداگانه داشته باشد. صداقت و وفای به عهد داشته باشد و تحریک حس خلاقیت، ابتکار و شجاعت اخلاقی به دانش آموزان بیاموزد.

وی با بیان این که معلمان در قلب این جنگ نرم و مهمترین عناصر این جنگ هستند، گفت: خیر در برابر شر، نیکی در برابر بدی و ... وجود دارد لذا در جهان هیچ نقطه خنثی وجود ندارد و جدال جهانی بر سر تسخیر ذهن‌ها وجود دارد و هریک از معلمان پایگاه راهبری در مقابل سیاست‌های دشمن است. برنامه‌های دشمن سلسله مراتب ندارد و هرکس در هر نقطه باید با تمامی راهبردهای دشمن بجنگد.

وی با تشریح تفاوت جنگ نرم با سایر جنگ‌ها گفت: در جنگ با ایجاد تلفات انگیزه و شور پیدا می‌کنیم اما در میدان جنگ نرم با تلفات همه امید خود را دست می‌دهیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا همه جوانان را به آمریکایی‌های غیرآمریکایی از غرب تا شرق عالم تبدیل کنند به طوری که همه جوانان عالم سه خصوصیت عقاید مشترک، در آن واحد اطلاعات یکسان و سبک زندگی یکسان داشته باشند، لذا باید قدرت تشخیص در جوانان ایجاد کنیم، دشمن با کلمات ظاهر فریب مانند آزادی و ... می‌آید و باید برای جوانانمان آگاه‌سازی کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها