کد خبر: 685698
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با محمد مهاجری

مشارکت بالا برود، شریان و پایداری تضعیف می‌شوند

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: جریان تندروی اصولگرا با استفاده از تمام توانش می‌خواهد در انتخابات شرکت کند و می‌خواهند فضا را بر رقبای خود از جمله رقبای درون‌جناحی خود تنگ کند.

مشارکت بالا برود، شریان و پایداری تضعیف می‌شوند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: چندماهی به انتخابات مجلس باقی است و باید گروه‌های مختلف به تدریج آرایش سیاسی خود را منظم ‌کنند اما در جبهه اصولگرایی تا اینجای کار شاهدیم که پراکندگی وسیعی وجود دارد و هنوز چشم‌اندازی برای رسیدن به وحدت جامع دیده نمی‌شود.

محمد مهاجری، تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «جریان تندروی اصولگرا با استفاده از تمام توانش می‌خواهد در انتخابات شرکت کند و می‌خواهند فضا را بر رقبای خود از جمله رقبای درون‌جناحی خود تنگ کند اما به نظر می‌رسد که چنین قصدی به ضد خودش تبدیل می‌شود و باعث بروز دعوای مفصلی در اصولگرایان خواهد شد».

او ادامه داد: «هر گونه ائتلافی که شکل بگیرد اگر رقابت بین اصولگرایان و اصولگرایان باشد، حتما باعث ایجاد تفرقه می‌شود و نتیجه مطلوبی برای اصولگرایان به دست نمی‌آید و نتیجه‌اش همین مجلسی می‌شود که می‌بینیم».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «برداشت من این است که شریان و جبهه پایداری می‌خواهند مجلسی وکیل‌الدوله ایجاد کنند. هر کدام از این دو گروه بالا بیایند مجلس وکیل‌الدوله می‌شود و تردیدی در این موضوع نیست و تفاوت چندانی هم با هم ندارند و هر دو در پی کسب منافع خود هستند. باند آقای احمدی‌نژاد هم خواهد آمد کمااینکه همین الان هم دیده می‌شوند».

مهاجری در پایان گفت: «باید صبر کرد و دید که چه افرادی در نهایت در رقابت انتخاباتی باقی می‌مانند. اگر فضای سیاسی در ماه‌های آینده باز شود و میل به مشارکت عمومی در انتخابات بالا برود، طیف‌های پایداری، شریان و قالیباف و احمدی‌نژادی‌ها تضعیف می‌شوند و قدری جریان اصلی اصولگرایی می‌تواند نفس بکشد».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما