کد خبر: 685915
تاریخ انتشار :

رسانه ژاپنی خبر داد:

جزئیات دیدار رئیسی و نخست‌وزیر ژاپن در نیویورک

فارس/ رئیس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر ژاپن قصد دارند در ماه آینده میلادی در نیویورک آمریکا با یکدیگر درباره برجام و موضوعات دیگر دیدار کنند.

جزئیات دیدار رئیسی و نخست‌وزیر ژاپن در نیویورک
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرگزاری «کیودو» ژاپن گزارش کرد که آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران و «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن در سپتامبر (ماه آینده میلادی) در نیویورک در خصوص برجام و طیفی از موضوعات دیگر دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

خبرگزاری کیودو به نقل از منابع دیپلماتیک ایران که هیچ نامی از آن‌ها نبرد، از دیدار رئیسی و کیشیدا خبر داد و گزارش کرد که وزارت خارجه ژاپن تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده است.

رئیس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر ژاپن در سپتامبر گذشته نیز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کرده بودند.

کیودو مدعی شده است که رئیسی در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن قصد دارد از او برای سفر به ایران دعوت کند و مسئله آزادسازی دارایی‌های ایران در ژاپن را که حدود سه میلیارد دلار است و تحت تحریم‌های آمریکا در ژاپن بلوکه شده است، مطرح کند.

اوایل این ماه، رویترز به نقل از منابعی مدعی شده بود که جمهوری اسلامی ایران احتمالاً پنج شهروندان آمریکایی را بعنوان بخشی از توافق برای آزادسازی 6 میلیارد دلار از سرمایه‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، آزاد می‌کند که البته ایران این دو موضوع را کاملاً بی ارتباط به یکدیگر می‌داند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها