کد خبر: 686221
تاریخ انتشار :

جزئیات مهم از گفتگوی تلفنی سرلشکر باقری با وزیر دفاع آذربایجان

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان،‌ گفت: سطح همکاری‌ها، ارتباط و تعامل بین نیرو‌های مسلح دوکشور در تمام حوزه‌ها در حال پیشرفت است و ما معتقدیم که نیرو‌های مسلح می‌توانند عامل تقویت، دوستی و برادری بین دو کشور شوند.

جزئیات مهم از گفتگوی تلفنی سرلشکر باقری با وزیر دفاع آذربایجان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از فارس، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در گفت‌وگوی تلفنی با ژنرال «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان بر توسعه مناسبات و همکاری‌های دفاعی و نظامی دوجانبه تاکید کردند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به توافقات ارزشمند در سنوات گذشته بین دو نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان خاطرنشان کرد: سطح همکاری‌ها، ارتباط و تعامل بین نیرو‌های مسلح دوکشور در تمام حوزه‌ها در حال پیشرفت است و ما معتقدیم که نیرو‌های مسلح می‌توانند عامل تقویت، دوستی و برادری بین دو کشور شوند.

آمادگی نیروهای مسلح ایران برای شرکت در کمیسیون مشترک نظامی در باکو

سرلشکر باقری از آمادگی کامل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در کمیسیون مشترک نظامی در باکو خبر داد و تصریح کرد: ایجاد امنیت و آرامش در مرز‌های مشترک تنها با همدلی و وحدت بین کشور‌های همسایه امکان‌پذیر است و حضور بیگانگان در منطقه موجب تنش و اختلاف خواهد شد.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان: ما همواره ایران را دوست خود می‌دانیم

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌وگو از آمادگی کامل نیرو‌های مسلح این کشور در خصوص ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه نظامی و دفاعی خبر داد و گفت: ما همواره جمهوری اسلامی ایران را کشور دوست و نزدیک به خود می‌دانیم و از همکاری‌های نظامی در تمام حوزه‌ها استقبال می‌کنیم و ان‌شاءالله بتوانیم میزبان خوبی از هیئت ایرانی در آینده نزدیک در کمیسیون مشترک نظامی در باکو باشیم.

در پایان این گفت‌وگوی تلفنی، ژنرال ذاکر حسن اف از سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران جهت سفر به کشور آذربایجان دعوت بعمل آورد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها