کد خبر: 686306
تاریخ انتشار :

پافشاری ۳۵ نماینده مجلس بر استیضاح وزیر کشور

شرق نوشت: مسئله استیضاح وحیدی داستان یکی، دوروزه نیست و ماه‌هاست بهارستان‌نشینان منتقد عملکرد او هستند.

پافشاری ۳۵ نماینده مجلس بر استیضاح وزیر کشور
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سمیه محمودی، نماینده شهرضا در مجلس، درباره احتمال استیضاح وحیدی، وزیر کشور، گفت: قالیباف تمایل دارد که استیضاح صورت نگیرد؛ اما به هر حال استیضاح حق نماینده است. او به جماران گفته است: قرار بر این شد سه نفر از نمایندگان «شهبازی، شجاعی و فرشادان» و سه نفر از دولت به حل مشکل بپردازند و در صورت حل‌نشدن مشکل، قالیباف باید استیضاح را اعلام وصول کند؛ اما فکر نمی‌کنم در این شرایط اتفاق خاصی بیفتد؛ زیرا نمی‌خواهند این استیضاح مطرح شود، نه این کارگروه می‌تواند کاری کند و نه اراده‌ای برای اعلام وصول وجود دارد.

او افزود: قالیباف تمایل دارد استیضاح صورت نگیرد؛ اما به هر حال استیضاح حق نماینده است. صحبت‌هایی از این جمع شنیدم که عدم وصول استیضاح به غلامرضا گره زده شده؛ ولی بحث ما در این استیضاح با موضوع غلامرضا ارتباطی نداشته و محورها چیز دیگری بوده است.

۳۵ نفر از نمایندگان روی تصمیم خود مُصر هستند

همچنین شیوا قاسمی‌پور، عضو کمیسیون آموزش مجلس، گفت: در پرونده استیضاح وزیر کشور قرار بر آن شد کارگروهی از نمایندگان به وزارت کشور رفته و با وزیر صحبت کنند و تا امروز نیز ۳۵ نفر از نمایندگان بر روی تصمیم خود مُصر هستند. بخشی از محورهای اصلی استیضاح عبارت‌اند از: مدیریت اعتراضات اخیر و استفاده از مدیران بدون توانمندی و کارایی لازم که در سطح استان‌ها به کار گرفته شدند؛ اما عده‌ای آن را به معاون سیاسی وصل کردند؛ درحالی‌که ارتباطی با این موضوع نداشت؛ اما اصل مشکلات نمایندگان درباره موضوعات مردم است که پابرجا بوده و هنوز حل نشده است.

قاسمی‌پور گفت: نمایندگان به وزارت کشور رفته و درباره محورها صحبت می‌کنند تا بعد از آن موضوع طبق قانون پیش برود؛ اما تا امروز نیز فکر می‌کنم طبق قانون پیش نرفته است و دولت و مجلس انقلابی یک‌سری ملاحظات دارند که با برطرف‌شدن آن، مشکلات حل می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها