کد خبر: 686582
تاریخ انتشار :

امیر صباحی فرد: رادار گریز هیچ معنایی برای ما ندارد

مهر/ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: در حوزه کشف و شناسایی هم به پیشرفت‌های بسیار قابل توجه رسیده ایم و رادار گریز برای ما هیچ معنایی ندارد.

امیر صباحی فرد: رادار گریز هیچ معنایی برای ما ندارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در نشست هم افزایی و هم اندیشی با اصحاب رسانه که صبح امروز در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، با گرامی داشت روز ۱۰ شهریور سالروز تشکیل پدافند هوایی اظهار داشت: پدافند هوایی با تدبیر فرماندهی معظم کل قوا تشکیل شد و این تدبیر منشأ خیر و برکات فراوانی برای کشور ما شد.

وی با اشاره به رشادت‌های پدافند هوایی ارتش در دفاع مقدس گفت: جنگ در شرایطی بر ملت شریف ایران اسلامی تحمیل شد که خیال می‌کردند به دلیل تحولات کشور و نوپایی انقلاب می‌توانند به اهداف پلید خود برسند اما جوانان این مرز و بوم در حوزه‌های مختلف از جمله پدافند هوایی توانستند معادلات را تغییر دهند و همرزمان ما در پدافند هوایی ارتش توانستند بیش از ۶۰۰ جنگنده دشمن بعثی را ساقط کنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: رژیم بعث عراق در آغاز جنگ چیزی حدود ۳۵۰ فروند هواپیمای جنگنده داشت و با اینکه پدافند هوایی ارتش بیش از ۶۰۰ فروند جنگنده بعثی را ساقط کرد باز هم در پایان جنگ آنها بیش از ۹۰۰ جنگنده داشتند این یعنی ابرقدرت‌ها با تمام توان آنها را تجهیز کردند و ایران در واقع با کل ابر قدرت‌ها می‌جنگید.

امیر صباحی فرد ایران را قدرت مطلق پدافند هوایی منطقه دانست و گفت: امروز تجهیزات ما بهترین و بروز ترین تجهیزات پدافندی در سطح جهان است که با همکاری وزارت دفاع، مراکز علمای و تحقیقاتی تولید می‌شود و ما هیچ گونه وابستگی به بیگانگان برای تهیه تجهیزات پدافندی نداریم.

وی تصریح کرد: امروز ما قدرت کشف، شناسایی و مقابله با همه پرنده‌های روز جهانی را داریم و رادار گریز برای ما هیچ معنایی ندارد، در حوزه کشف و شناسایی هم به پیشرفت‌های بسیار قابل توجه رسیده‌ایم به گونه‌ای که هیچ پرنده‌ای برای ما غیر قابل کشف نیست. در حوزه جنگ الکترونیک هم حرف اول را در سطح جهان می زنیم.

امیر صباحی فرد گفت: امروز به این توانمندی رسیده‌ایم که اگر صلاح بدانند می‌توانیم برخی تجهیزات پدافندی را به سایر کشورها صادر کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه جنگ الکترونیک حرف اول را می زنیم، ادامه داد: همانطور که می‌دانید این سامانه‌ها باید بومی باشد و در چند سال اخیر بر اساس فرمان فرماندهی معظم کل قوا کار را آغاز و به پیشرفت‌های بسیار خوبی رسیده‌ایم.

امیر صباحی فرد در بخش دیگری از سخنان خود به توان پهپادی نیروی پدافند هوایی ارتش اشاره کرد و گفت: در حوزه پهپادی باید گفت که به ابتکاراتی دست یافته‌ایم که دشمن چیزی از آن نمی‌داند، البته آن مقدار که رسانه‌ای شده است دشمن را شگفت زده کرده است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش خاطر نشان کرد: ملت شهید پرور ما بدانند که فرزندان شما در نیروی پدافند هوایی اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به آسمان امن ایران وارد شود.

وی ادامه داد: در آستانه سالروز تشکیل پدافند هوایی دستاوردهای جدیدی به این نیرو الحاق خواهند شد که بیشتر سامانه‌های جنگ الکترونیک و پهپادی است که لایه‌های پنهان پدافند است و شاید امکان رسانه‌ای شدن آنها نباشد اما سامانه‌هایی هم به پدافند اضافه خواهد شد که انشاالله رسانه‌ای خواهد شد.

صباحی فرد استفاده از هوش مصنوعی را یکی از اولویت‌های اصلی نیروی پدافند هوایی ارتش دانست و گفت: ما در همه تجهیزات مان از پیشرفته‌ترین تجهیزات پدافندی در سطح جهان استفاده می‌کنیم که هوش مصنوعی یکی از اجزای جدا ناپذیر این تجهیزات است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، رصد آسمان خلیج فارس و تنگه هرمز را از وظایف پدافند هوایی دانست که به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود و در ادامه تاکید کرد: امروز هر تحرکی که در آسمان و دریا صورت می‌گیرد توسط سامانه‌های کشف و شناسایی ما رصد می‌شود و ما اساساً هزاران کیلومتر بیرون از مرزها را رصد می‌کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها