کد خبر: 686810
تاریخ انتشار :

سیر تا پیاز سامانه موشکی صیاد تاکتیکی؛ درگیری با ۱۲ هدف در ۱۲۰کیلومتری

تسنیم/ افشین نادری شریف معاون صنعتی وزیر دفاع با اشاره به سامانه پدافندی صیاد تاکتیکی گفت: برد کشف این سامانه ۱۸۰ و برد درگیری آن ۱۲۰ کیلومتر است و این سامانه قادر است همزمان ۲۴ هدف را کشف و بسته به نوع برنامه‌ریزی با ۶ تا ۱۲ هدف درگیر شود.

سیر تا پیاز سامانه موشکی صیاد تاکتیکی؛ درگیری با ۱۲ هدف در ۱۲۰کیلومتری
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

افشین نادری شریف معاون تحقیقات و امور صنعتی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت سامانه پدافندی صیاد تاکتیکی که تنها تصاویری از آن در رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: سامانه صیاد تاکتیکی یک سامانه پدافندی با برد و ارتفاع متوسط است که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده است.

نمایش سامانه پدافندی صیاد تاکتیکی در نمایشگاه دفاعی روسیه

وی افزود: تفاوت صیاد تاکتیکی در مقایسه با سامانه‌های سوم خرداد و 15 خرداد این است که از یک سامانه خود حفاظتی بهره می‌گیرد، یعنی در یکی از سیلوهای خود دارای یک سامانه کوتاه‌برد است که از صیاد تاکتیکی در مقابل تهدیدات ارتفاع پست محافظت می‌کند.

معاون تحقیقات و امور صنعتی وزیر دفاع ادامه داد: علاوه بر این تجمیع رادار و لانچر پرتاب موشک در یک خودرو موجب افرایش تحرک این سامانه شده است که این موضوع یک مزیت مهم در سامانه‌های پدافندی امروزی است.

نادری شریف تصریح کرد: برد کشف این سامانه 180 و برد درگیری آن 120 کیلومتر است و این سامانه قادر است همزمان 24 هدف را کشف و بسته به نوع برنامه‌ریزی با 6 تا 12 هدف درگیر شود.

نمایش سامانه صیاد تاکتیکی در رژه روز ارتش

به گزارش تسنیم، سامانه پدافند هوایی برد و ارتفاع متوسط صیاد تاکتیکی برای نخستین مرتبه در جریان رژه روز ارتش سال گذشته به نمایش درآمد، پس از آن تصاویری از این سامانه پدافندی در نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در مرداد ماه همان سال منتشر شد، اما اطلاعات بیشتری از این سامانه منتشر نشد.

بنا به گفته معاون صنعتی وزیر دفاع، احتمالاً موشک کوچکی که در تصویر قرار دارد همان موشک سامانه خود حفاظتی سامانه صیاد تاکتیکی است

این روند ادامه داشت تا مجدداً در جریان رزمایش مشترک پدافند هوایی در اسفند ماه سال 1401 تصاویری از خروج این سامانه از تونل‌های زیرزمینی به نمایش درآمد.

این امر نشان می‌داد سامانه صیاد تاکتیکی در نیروی پدافند هوایی ارتش عملیاتی شده است.

خروج سامانه صیاد تاکتیکی از تونل‌های زیرزمینی ارتش

چندی پیش نیز ماکت این سامانه در جریان نمایشگاه دفاعی مسکو توسط وزارت دفاع به نمایش درآمد که نشان می‌دهد صیاد تاکتیکی علاوه بر آنکه در داخل کشور عملیاتی شده است، در ردیف یکی از محصولات صادراتی وزارت دفاع نیز قرار گرفته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما