کد خبر: 687445
تاریخ انتشار :

مهرداد لاهوتی مطرح کرد:

احتمال ائتلاف مستقلین، اعتدالی‌ها و اصولگرایان منطقی

فعال سیاسی نزدیک به علی لاریجانی گفت: این احتمال وجود دارد که همچون انتخابات ریاست جمهوری سال 1396، مستقلین، اصولگرایان معتدل و منطقی و حزب اعتدال و توسعه با هم همراه شوند یا هر سه گروه کنار هم قرار بگیرند.

احتمال ائتلاف مستقلین، اعتدالی‌ها و اصولگرایان منطقی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

فردا نوشت: آرایش گروه های سیاسی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال شکل گیری است. جبهه اصلاحات رویکردی همچون انتخابات ریاست جمهوری 1400 و انتخابات مجلس 1398 در پیش گرفته است اما اعتدالی ها قوی و با برنامه وارد صحنه شدند. علی لاریجانی نیز تلاش دارد در مقابل کسانی که او آنها را خالص سازی می نامد ائتلاف قوی را شکل دهد. حال سئوال این است که چه سلایق سیاسی زیر چتر ائتلاف با علی لاریجانی قرار می گیرند؟

مهرداد لاهوتی در گفتگو با فردا درباره آرایش انتخاباتی گروه های سیاسی گفت: سه جریان اصلاحات، اصولگرا و اعتدال در عرصه سیاسی کشور حضور دارند. اصلاح طلبان قوی وارد صحنه انتخابات مجلس نشدند و فقط برخی چهره های شان شخصا تصمیم به حضور گرفتند و پیش ثبت نام انجام دادند.

وی افزود: اعتدالی ها دو گروه هستند مستقلین مثل ما و نیروهای حزب اعتدال و توسعه. اصولگرایان نیز به دو گروه تقسیم می شوند اصولگرایان معتدل، میانه رو و منطقی و طیف تندرو. این احتمال وجود دارد که همچون انتخابات ریاست جمهوری سال 1396، مستقلین، اصولگرایان معتدل و منطقی و حزب اعتدال و توسعه با هم همراه شوند یا هر سه گروه کنار هم قرار بگیرند.

این فعال سیاسی نزدیک به علی لاریجانی یادآور شد: در انتخابات مجلس دوازدهم دیگر رقابت بین اصولگرایان و اصلاح طلبان نیست بلکه بین اعتدالیون و اصولگرایان تندرو است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها