کد خبر: 688175
تاریخ انتشار :

جزئیات نامه‌ مهم رئیسی به شاه و ولی‌عهد عربستان

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، خبر داد که ملک سلمان و ولی‌عهد او،۲ نامه از سوی رئیس جمهور ایران در خصوص تقویت روابط میان تهران و ریاض دریافت کردند.

جزئیات نامه‌ مهم رئیسی به شاه و ولی‌عهد عربستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، امروز (پنجشنبه، ۱۴ دسامبر)، نوشت که «سلمان بن عبدالعزیز» شاه و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی دو نامه جداگانه از «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران در خصوص روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن در زمینه های مختلف دریافت کردند.

بر اساس این گزارش، «ولید بن عبدالکریم الخریجی» معاون وزیر خارجه عربستان سعودی به نیابت از «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه این کشور در جریان دیدار با «علی‌رضا عنایتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ریاض، این دو نامه را دریافت کرد.

روزنامه سعودی عکاظ نیز با انتشار این خبر، نوشت: در جریان دیدار الخریجی و عنایتی، روابط دوجانبه میان تهران و ریاض و شیوه‌های تقویت آن در راستای منافع مشترک و موضوعات مورد اهتمام مشترک بررسی شد و در مراسم استقبال از سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ریاض، «محمد المطرفی» مدیرکل اداره امور آسیایی نیز حضور داشت. 

عنایتی که از هفته پیش پست جدیدش به عنوان سفیر ایران در عربستان سعودی را رسما برعهده گرفته، پیشتر در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» چاپ لندن، تصریح کرده بود که پیش از سفر به عربستان سعودی با «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران، دیدار داشته و وی از عنایتی خواسته تا تمام تلاش خود را برای تحکیم پیوندهای برادری و دوستی بین ایران و عربستان سعودی به کار گیرد و در مسیر توسعه روابط گام بردارد. 

وی تاکید کرده بود: «ما عربستان سعودی را  یک شریک راهبردی می‌بینیم که از اهمیت بالایی برخوردار است. آن‌چه در شش ماه گذشته به دست آمده، نویدبخش آینده‌ای امیدوارکننده است و ما عزم و اراده‌ای جدی برای توسعه روابط ایرانی_سعودی داریم و همین احساس را در بین برادرانمان در عربستان نیز احساس کرده‌ایم».

ایران و عربستان سعودی در ماه مارس گذشته، پس از پنج دور مذاکره امنیتی در عراق و سه دور گفت‌وگو در عمان و وساطت‌های این دو کشور، در نهایت در پکن به توافق رسیدند تا روابط دیپلماتیک را از سر بگیرند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها