کد خبر: 688198
تاریخ انتشار :

سخنگوی کرملین:

هیچ گونه توافق نظامی میان روسیه و کره شمالی امضا نشده است

دمیتری پسکوف در جمع خبرنگاران به بیان اظهاراتی درباره مرگ رییس گروه واگنر، مناقشه ایروان-باکو و روابط مسکو-پیونگ‌یانگ پرداخت.

هیچ گونه توافق نظامی میان روسیه و کره شمالی امضا نشده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز در جمع خبرنگاران درباره مناقشه ارمنستان-آذربایجان گفت: روسیه به همکاری خود با باکو و ایروان ادامه می‌دهد. ما به این کار ادامه خواهیم داد. اخیرا، اولین محموله کمک‌های بشردوستانه که با تلاش‌های روسیه تهیه و فرستاده شده بود، (به قره‌باغ) رسید. هیچ گزینه دیگری با طرفین مورد بحث نیست. ما به همین کار ادامه خواهیم داد.

پسکوف همچنین درباره تحقیقات پیرامون مرگ یوگنی پریگوژین، رییس گروه نظامی خصوصی واگنر که مدتی، عملیات‌های روسیه در اوکراین را رهبری می‌کرد و در ژوئن گذشته دست به شورش علیه پوتین زد، گفت: از نظر کرمیلن، این تحقیقات، به هیچ وجه «زیادی کند» نیست. با تحقیقاتی پیچیده و رخ‌دادی پیچیده مواجهیم. تحقیقات ادامه دارد و برای اظهار نظر در این باره خیلی زود است.

پریگوژین، ماه گذشته در سانحه سقوط یک هواپیما در منطق تور روسیه جان باخت. کمیته تحقیقات روسیه از طریق آزمایش ژنتیکی، هویت پریگوژین و ۹ مسافر دیگر آن را تایید کرد.

او با توجه به سفر رهبر کره شمالی به روسیه نیز گفت که مسکو و پیونگ‌یانگ هیچ توافقی، از جمله نظامی امضا نکرده‌اند.
پسکوف با اشاره به این که کره شمالی همسایه روسیه است، گفت که روابط دو کشور مبتنی بر هیجانات نبوده و دیرینه است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها