کد خبر: 688422
تاریخ انتشار :

خبر مهم کدخدایی درباره نتایج بررسی‌ پرونده ترور شهید سلیمانی

ایرنا/ رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور و شهادت سردار قاسم سلیمانی از اعلام بخشی از نتایج بررسی‌های این پرونده تا یک ماه آینده خبر داد.

خبر مهم کدخدایی درباره نتایج بررسی‌ پرونده ترور شهید سلیمانی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«عباسعلی کدخدایی» در گفت‌وگو با ایرنا، برگزاری نشست هم‌اندیشی درباره اقدامات و شخصیت شهید سلیمانی با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران را یاری دهنده کمیته در مسیر پیگیری این پرونده دانست و گفت: در حوزه داخل کشور و در بحث کیفری، کیفرخواست آماده رسیدگی در دادگاه است.

وی ادامه داد: تعدادی به عنوان متهم معرفی شدند که منوط به احراز مجرمیت از سوی دادگاه است، در این مرحله مجرمیت احراز شده و باید دید که تشخیص دادگاه چه خواهد بود.

مشاور وزیر امور خارجه و رئیس کمیته پیگیری افزود: در حوزه بین‌المللی به دلیل ساختار حاکم بر این حوزه با کندی و تاخیر مواجه هستیم اما با استفاده از مشاوران بین‌المللی نتایج خوبی به دست آمده و اقداماتی آغاز شده است که نتیجه بخشی از آن ها در مهرماه اعلام خواهد شد.

کدخدایی تاکید کرد: مسیری که باید پیموده شود، مسیر دیوان بین‌المللی دادگستری است که تشریفات متعددی دارد که باید گام به گام پیش رفت که در مسیر آن هستیم.

وی با اشاره به برخی ملاحظات حقوقی در اعلام نتایج پیگیری‌ها گفت: تا یک ماه آینده بخشی از نتایج این پرونده به اطلاع مردم خواهد رسید.

گفتنی است؛ سومین نشست فصلی شهید قاسم سلیمانی با موضوع «نقش سردار سلیمانی در دفاع از اقلیت‌ها در برابر داعش در عراق» با حضور معاونان وزرای امور خارجه، کشور و رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین المللی پرونده ترور و شهادت سردار سلیمانی، صبح امروز در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها