کد خبر: 688854
تاریخ انتشار :

عضو فراکسیون روحانیت مجلس: کشف حجاب خیلی کمرنگ شده است

موسی احمدی عضو فراکسیون روحانیت مجلسمی‌گوید: خیلی از افرادی که بی‌حجاب به خیابان‌ها می‌آیند، ناآگاهند و تحت تاثیر تبلیغات مخالفان نظام قرار گرفتند. من در دبیرستان‌های دخترانه‌ای رفتم و دو ساعت در خصوص حجاب صحبت کردم و دیدم همان بچه‌هایی که در خصوص رعایت حجاب، بی‌انگیزه بودند، خیلی زیبا متوجه قضایا شدند و تغییر رویه دادند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس: کشف حجاب خیلی کمرنگ شده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رویداد۲۴ نوشت: دو روز پیش، نمایندگان مجلس به اجرای سه ساله و آزمایشی لایحه عفاف و حجاب که هفته‌ها به واسطه اصل هشتاد و پنجی شدن در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی شده بود، رای دادند. از این‌رو در خصوص ظهور پدیده کشف حجاب که بیش از یک سال از عمر آن می‌گذرد با موسی احمدی نماینده جم و عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌توانید مهمترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

* اینکه گفته شود همه افرادی که روی به کشف حجاب می‌آورند می‌خواهند مخالفت خود را با نظام جمهوری اسلامی نشان دهند، درست نیست. رهبر معظم انقلاب اشارات خوبی داشتند و گفتند برخی از اغتشاشات و کشف حجاب‌هایی که رخ می‌دهد، می‌باید منشاء آن را در خارج از کشور جستجو کرد.

* به شخصه برای جلوگیری از پدیده کشف حجاب و روشنگری در این باره به مدارس یا مجامع رفتم و با دختران نوجوان صحبت کردم. نگاه آن‌ها این نبود که در قالب معاند نظام این کار‌ها را انجام بدهند.

* ما در حرکت‌های سکولاری و افرادی که نگاه غیردینی دارند می‌بینیم که روی پدیده بین اذهان کار می‌کنند و نگاه‌شان این است که روی ذهن نوجوان‌ها فعالیت کنند تا این افراد را به یک نحوی به سمت و سوی کمرنگ شدن دین و مذهب بکشانند. از این‌رو دستگاه‌های خارجی و معاند نظام به جد روی این موضوع سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

* قطعاً اگر جوان از جایی دیگر از نظر دینی اشباع نشود، تحت تاثیر تبلیغات معاندین قرار می‌گیرد، ولی باز هم می‌گویم معنی کارشان این نیست که تمام‌عیار علیه انقلاب و نظام وارد صحنه شده‌اند.

* خیلی از افرادی که بی‌حجاب به خیابان‌ها می‌آیند، ناآگاهند و تحت تاثیر تبلیغات مخالفان نظام قرار گرفتند. من در دبیرستان‌های دخترانه‌ای رفتم و دو ساعت در خصوص حجاب صحبت کردم و دیدم همان بچه‌هایی که در خصوص رعایت حجاب، بی‌انگیزه بودند، خیلی زیبا متوجه قضایا شدند و تغییر رویه دادند.

* ما نیاز داریم در مدارس، مساجد، در فضا‌های فرهنگی و در رسانه‌ها، واقعاً کار فرهنگی قوی داشته باشیم و حجاب را به عنوان یک ایده، اسوه و الگو که موجب امنیت قشر زنان می‌شود به جامعه منعکس کنیم.

* چه در تهران و چه در شهر‌های دیگر حضور داشته و دارم و حقیقتاً پدیده کشف حجاب نسبت به روز‌هایی که افراد و گروه‌هایی این جریان را به زنان ایران تزریق می‌کردند، خیلی کمرنگ شده است.

* دشمن، دشمن است و روی همه موضوعات و از جمله گسترش پدیده کشف حجاب، برنامه‌ریزی کرده است. دشمن تمام توان خود را گذاشت تا سالگرد خانم امینی را برگزار و اغتشاش ایجاد کند، ولی نتوانست.

* فرصتی که نظام جمهوری اسلامی به خیلی‌ها داد و مدارا‌هایی که کرد باعث شد آن‌ها متوجه شوند پشت صحنه قضایای اغتشاشات و کشف حجاب چیست.

* در اوایل اغتشاشات، برخی افراد، نگاه تقابلی داشتند، ولی تصمیم‌گیران نظام گفتند بگذارید خود افرادی که تحت تاثیر قرار گرفتند، متوجه موضوعات و جریانان انحرافی بشوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها