کد خبر: 689421
تاریخ انتشار :

جمیله علم‌الهدی: در ساختار جمهوری اسلامی بانوی اول همسر رهبر انقلاب هستند

ایرنا/ همسر رییس جمهور گفت: با ورود به سالن متوجه شدم من را به عنوان زن اول جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند، در ساختار جمهوری اسلامی بانوی اول همسر مقام معظم رهبر انقلاب هستند، سالهاست تلاش میکنم خاطرات همسر رهبری را در قالب کتاب بنویسم.

جمیله علم‌الهدی: در ساختار جمهوری اسلامی بانوی اول همسر رهبر انقلاب هستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جمیله علم الهدی، همسر رییس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید در مشهد افزود: در حال حاضر به طور کامل نتوانسته ایم از تهاجم فرهنگی توسط رسانه ها در امان بمانیم، هم اینک رویکرد اقتصادی بر همه حوزه ها و ارزشها در جهان صدمه و آشوب وارد کرده است و همه کشورها با این آشوب درگیر هستند.

وی افزود: اینک رسانه ها مرزها را در نوردیده و به درون خانه ها، دانشگاه ها و مدارس نفوذ کرده و از همه مرزها عبور کرده و به این آشوب کمک می کنند.

استاد دانشگاه شهید بهشتی بیان کرد: کسانی که به فکر بهتر شدن شرایط هستند باید خود اصحاب رسانه باشند، به عنوان رسانه هم می توان به این آشوب دامن زد و هم از ارزشهای اخلاقی دفاع کرد.

وی با اشاره به اینکه رسانه های معاند با  نفی ارزشها برای لذت بردن از زنان سوء استفاده می کنند، گفت: در همه دورانها زنان مورد سو استفاده برای لذت بردن بوده اند، اما هیچ وقت تا این حد همه زنها مورد سوء استفاده نبوده اند، در این شرایط امکان طغیانگری بسیار زیاد است و همچنان در جستجوی آزادی هستیم و آزادی به رهایی جنسی و طغیانگری تبدیل شده است.

علم الهدی بیان داشت: خودکشی انسان خودفرهیخته، فروپاشی خانواده را در پی دارد، خانواده به عنوان الگوی زندگی به فراموشی سپرده شده است و با فروپاشی خانواده یک الگوی زندگی فرو می پاشد.

وی ادامه داد: زنان در این مسیر قربانی اول هستند و زودتر دچار مشکل می شوند و با فروپاشی خانواده زنها و مردها هر دو رها می شوند.

استاد دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: رویکرد اقتصادی که منفعت را در «ماتریالیسم» خلاصه کرده، دست به کنترل رسانه زده و می خواهد میلی جنسی را تشدید و آزادی را به معنای آزادی جنسی معنا می کند و اقتصاد را بر این اساس رونق می دهد و هر نوع مصرف را محدود می کند.

وی افزود: در شرایطی که پای مد و فشن در رسانه باز می شود، رسانه تحت تاثیر بازار قرار می گیرد و بازار نیز تبدیل به رسانه می شود لذا اصحاب قدرت به دنبال کنترل رسانه هستند.

علم الهدی گفت: رسانه منطقه جدیدی برای رقابت قدرت است لذا جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید برگزار شد تا صدای بانوان به گوش جهانیان برسد، چراکه صدای ما را در گلو نگه می دارند و در دوره ای که همه صداها به همه جا می رسد صدای رهبر ما را نمی گذارند به جایی برسد.

وی با بیان اینکه مداخله کنندگان و عوامل تولید رسانه مشخص می کنند رسانه جهان آینده را به کدام سمت می برد، افزود: در رویکرد دینی خود بسیار امیدوار به آینده رسانه هستیم که اگر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان رسانه با اندیشمندان همراه نشوند، فروپاشی خانواده مانند بمب هسته ای باعث فروپاشی جوامع می شود.

همسر رییس جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: با ورود به سالن متوجه شدم من را به عنوان زن اول جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند، در ساختار جمهوری اسلامی بانوی اول همسر مقام معظم رهبر انقلاب هستند، سالهاست تلاش میکنم خاطرات همسر رهبری را در قالب کتاب بنویسم.

وی گفت: اقدام خوبی در مشهد صورت گرفته و خانه ایشان در مشهد تبدیل به موزه شده است که امیدوارم برنامه بازدید از این مکان برای مهمانان جشنواره فراهم شود.

هشتم مهرماه امسال حدود ۱۰۰ نفر از بانوان و فعالان رسانه ای از ایران و حدود ۴۰ کشور جهان در قالب نخستین جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید در مشهد گرد هم می آیند.

نخستین جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید با شعار "زنان روشنگری می کنند" به یاد شهیده راه روشنگری «شیرین ابوعاقله» برنامه ریزی شده است که به دست رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید.

شیرین ابوعاقله (۳ آوریل ۱۹۷۱ – ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲) خبرنگار فلسطینی بود که به مدت ۲۵ سال در شبکه عربی زبان الجزیره فعالیت می‌کرد. او یکی از خبرنگاران فعال در خاورمیانه بود که که اخبار مرتبط با فلسطین را پوشش می‌داد. در ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲ درحالی که مشغول پوشش اخبار حمله نیروهای ارتش اسرائیل به شهر جنین در کرانه باختری بود مورد هدف نیروهای اسرائیلی قرار گرفت و به دلیل اصابت گلوله به سر جان باخت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها