کد خبر: 689704
تاریخ انتشار :

کاهش چشمگیر واردات نفت هند از عربستان

واردات نفت هند از عربستان سعودی همزمان با تصمیم ریاض برای تمدید کاهش عرضه اضافی تا پایان سال ۲۰۲۳، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

کاهش چشمگیر واردات نفت هند از عربستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، داده‌های رصد شده توسط شرکت ورتکسا نشان داد واردات نفت هند از عربستان سعودی در سپتامبر، ۳۶ درصد کاهش پیدا کرد و تغییر چشمگیر الگوی واردات نفت این مصرف‌کننده آسیایی را منعکس کرد.

عربستان سعودی در سپتامبر، ۵۷۴ هزار بشکه در روز نفت به هند صادر کرد که در مقایسه با صادرات ۸۵۵ هزار بشکه در روز در اوت، کاهش داشت. در این بین، واردات نفت هند از کشورهایی نظیر روسیه و عراق در سپتامبر، اندکی افزایش داشت.

بر اساس گزارش مانی کنترل، روسیه کاهش داوطلبانه صادرات نفت خود به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز را تا پایان سال میلادی جاری تمدید کرده است. این کشور همچنان بزرگترین تامین کننده نفت هند در سپتامبر بود و ۱.۵ میلیون بشکه در روز نفت به این کشور صادر کرد. نفت روسیه، ۳۸ درصد از کل واردات نفت به هند بود.

آمار شرکت کپلر هم نشان داد صادرات محموله‌های نفت روسیه به هند در ماه میلادی گذشته، به ۱.۷۸ میلیون بشکه در روز رسید. هند عمدتا گرید نفتی اورال از روسیه وارد می‌کند که با تخفیف چهار دلار در هر بشکه نسبت به بهای نفت برنت فروخته می‌شود و این نفت را نسبت به گریدهای نفتی خاورمیانه، جذاب‌تر می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها