کد خبر: 690199
تاریخ انتشار :

قیمت دلار | قیمت دلار امروز | قیمت دلار دوشنبه

قیمت دلار امروز 17 مهر 1402 در بازار

قیمت دلار در 17 مهر ماه اعلام شد. آتش صعودی شدن قیمت دلار ، به دنبال افزایش درگیری‌ها میان حماس و اسرائیل، شعله ور شده است. در شرایط کنونی پیش‌بینی‌ها درباره آینده قیمت دلار در روزهای آتی متفاوت است.

قیمت دلار امروز 17 مهر 1402 در بازار
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش سایت دیجی سرگرمی: قیمت دلار سیر صعودی به خود گرفت. افزایش شدید عصرگاهی دیروز قیمت دلار باعث شد مردم صف های طولانی برای خرید دلار ایجاد کنند.قیمت دلار با توجه به جنگ پیش آمده در غزه بصورت ناگهانی روند صعودی به خود گرفت. قیمت دلار امروز 17 مهر 1402 در بازار اعلام شد. قیمت دلار تا هفته آینده ممکن است بیشتر افزایش پیدا کند.

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۷ مهر

 گزارش اقتصادنیوز، اثر روانی جنگ فلسطین در دو روز گذشته برای بازار ارز تهران مانند بنزینی عمل کرده که آتش دلار را شعله‌ور کرده است. اسکناس آمریکایی که در هفته‌های گذشته بارها برای شکست مرز ۵۰ هزار تومان تلاش کرده بود، در روز یکشنبه ۱۶ مهرماه به کانال ۵۲ هزار تومان حمله کرده و فاتح آن شد.

در این میان، در کنار جنگ تمام‌عیاری که در خاورمیانه رخ‌داده، سیگنال‌های صعودی نرخ حواله درهم و دلار در بازارهای همسایه را هم نباید نادیده گرفت. هرات این روزها گرفتار زلزله‌های پی‌درپی شده است؛ زمین لرزه‌ای که بازار ارز هرات را به تعطیلی کشانده و این تعطیلی تا امروز ادامه یافته است. معامله‌گران می‌گویند باتوجه‌به زلزله، صرافی‌ها تعطیل هستند و کمتر کسی در این شرایط در موقعیت خریدار قرار می‌گیرد.

در شرایط کنونی پیش‌بینی‌ها درباره آینده دلار در روزهای آینده متفاوت است. دسته‌ای از تحلیلگران بازار بر این باورند که بعد از هر صعود فواره‌ای، احتمال ریزش آبشاری هم وجود دارد. دسته‌ای دیگر اما باور دارند تا زمانی که آتش جنگ خاموش نشود احتمال کاهش معنادار هم وجود ندارد.

برخی هم می‌گویند در روزهای آینده و با دخالت بازارساز، قیمت دلار از فاز صعود خارج می‌شود. اما در مقابل، جناح افزایشی معتقدند تنش بین حماس و اسرائیل و چشم‌انداز ۲۶ مهر (موعد تعیین تکلیف تحریم های موشکی ایران در سازمان مللل) موجب می‌شود که همچنان قیمت‌ها بر مدار صعود باشد.

معامله‌گران فنی معتقدند سه عدد در کانال ۵۲ هزار تومان مهم است. اولی ۵۲ هزار ۳۰۰ تومان، دومی ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان و در نهایت، ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان. اگر قیمت دلار امروز هم بالای ۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان باشد برای شکستن سطوح بالاتر تلاش خواهد کرد، اما اگر قیمت دلار این سطح را از دست بدهد با کاهش برای از دست دادن مرز حمایتی ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان تلاش خواهد کرد.

قیمت دلار امروز 17 مهر 1402 در بازار

دلار    518,490

یورو     555,250

درهم امارات     144,080

پوند انگلیس     641,660

لیر ترکیه     19,000

فرانک سوئیس     575,900

یوان چین     72,800

ین ژاپن     351,220

وون کره جنوبی     390

دلار کانادا     391,200

دلار استرالیا     334,600

دلار نیوزیلند     313,400

دلار سنگاپور     383,200

روپیه هند     6,310

روپیه پاکستان     1,851

دینار عراق     400

لیر سوریه     208

افغانی     6,870

کرون دانمارک     74,400

کرون سوئد     47,800

کرون نروژ     48,000

ریال عربستان     139,980

ریال قطر     144,100

ریال عمان     1,361,900

دینار کویت     1,695,100

دینار بحرین     1,401,700

رینگیت مالزی     111,000

بات تایلند     14,210

دلار هنگ کنگ     67,000

روبل روسیه     5,220

منات آذربایجان     307,700

درام ارمنستان     1,280

لاری گرجستان     196,100

سوم قرقیزستان     5,900

سامانی تاجیکستان     48,200

منات ترکمنستان     156,100

جوسازی دلالان بورسی برای افزایش قیمت دلار تلگرامی

در حالی که اخبار آزادسازی منابع بلوکه‌شده کشورمان نقش جدی در کنترل التهابات ارزی و تورمی اخیر داشته است، برخی ذی‌نفعان تورم و کاسبان بحران در کانال‌های بورسی در غیبت نهادهای امنیتی مشغول جولان در فضای مجازی هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی  خبرگزاری تسنیم، از خرداد ماه امسال با سیاستهای کنترلی دولت التهابات ارزی تا حدی قابل‌توجه محدود شد و بسیاری از پیش‌بینی‌های هدف‌دار ذی‌نفعان تورم و دلالان بورسی در خصوص تحقق نرخهای نجومی دلار در پایان تابستان محقق نشد.

در این بین اخبار آزادسازی دارایی‌های بلوکه‌شده کشورمان نقطه کانونی در اخبار مرتبط با حوزه ارزی بود، این درحالی است که همزمان با نهایی شدن این موضوع شاهد متوقف شدن روند صعودی نرخها در بازار دارایی‌ها بودیم.

اما در میانه مهر ماه و  بعد از یک دوره ثبات تقریباً 5ماهه برخی دلالان عمدتاً فعال در بازار بورس بار دیگر به میدان آمده و با خبرسازیهای کذب بدون هرگونه مسئولیت‌پذیری از طریق رسانه‌های غیررسمی از جمله کانالهای تلگرامی و... در صدد برافروختن آتش التهابات ارزی و تورمی هستند،

به‌عنوان مثال همزمان با وقوع برخی تنشها در حوزه منطقه و بین‌الملل، بانک مرکزی خبر مهم آزادسازی دارایی‌های بلوکه‌شده کشور در یکی از کشورهای اروپایی را علنی کرد که این موضوع به مذاق دشمنان کشور خوش نیامد، همزمان لشکر سایبری کاسبان بحران در کشور نیز به‌خط شده و هر کدام به‌نحوی در پی زیر سؤال بردن صحت این اخبار هستند.

نکته جالب توجه اینکه در خصوص مورد اخیر یعنی آزادسازی 1.7 میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده بانک مرکزی اساساً به اخبار کشور لوکزامبورگ استناد شده است، بر این اساس اعلام شد، با صدور رأی دیوان عالی کشور لوکزامبورگ، موانع قضایی جهت دسترسی به معادل یک میلیارد و 700 میلیون دلار از دارایی‌های ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این کشور برطرف شد،

حتی در یکی از تازه‌ترین موارد یکی از افرادی که خود را فعال بورس معرفی می‌کند پا را از این مرحله فراتر گذاشته و با اتهام‌زنی به نهادهای حاکمیتی کشور صراحتاً از پروژه گران‌سازی ارز حمایت کرده است،

در این بین جای خالی اقدامات نهادهای امنیتی کشور بیش از گذشته در این غائله حس می‌شود، چگونه است که این دست افراد با سوءاستفاده از فضای مجازی از هر فرصتی برای ضربه زدن به اعتماد عمومی استفاده می‌کنند و حداکثر تلاش خود را برای ملتهب کردن افکار عمومی به‌خصوص در حوزه ارزی به‌کار می‌بندند اما هیچ گونه برخوردی از سوی نهادهای قضایی و امنیتی کشور در این خصوص دیده نمی‌شود.

خدشه به امنیت روانی مردم و لزوم ورود دادستان تهران به التهاب‌آفرینی دلالان بورس و ارز در فضای مجازی

چندی قبل دادستان‌کل کشور از جمله وظائف دادستان‌ها را پیگیری موضوعات و دنبال کردن مستندات شبهاتی دانست که در فضای مجازی منتشر می‌شوند، اگر فردی بدون مبنا و سند حرفی را زد و جامعه را ملتهب و امنیت روانی را مخدوش کرد نباید از آن گذشت کرد، باید با این مسائل برخورد شود و آنها تحت تعقیب قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: حتماً صیانت از آرامش روانی جامعه جزو وظایف ما می‌باشد و فراهم شدن بستر آرامش روانی مردم در این است که با مخلّان آن بلافاصله و در کمترین زمان برخورد شود.

دادستان ‌کل کشور در ادامه به موضوع فضای مجازی و تأمین امنیت روانی مردم هم اشاره کرده گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند تأمین امنیت روانی مردم یکی از مصادیق حقوق عامه است و اکنون بخش زیادی از امنیت روانی مردم در فضای مجازی شکل می‌گیرد و ما باید به‌درستی این فضا را مدیریت نماییم تا امنیت روانی مردم مخدوش نگردد. ما در دستگاه قضایی اعلام کرده‌ایم با کسانی که در فضای مجازی امنیت مردم را هدف قرار می‌دهند برخورد خواهیم کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار گوگل نیوز سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها

    Markets