کد خبر: 690709
تاریخ انتشار :

انتقاد ایران از مواضع لندن در انتساب عملیات طوفان الاقصی به تهران

در ملاقات سفیر انگلیس در بغداد با محمدکاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در خصوص وضعیت نوار غزه و آخرین تحولات پیرامون این موضوع بنا به درخواست طرف انگلیسی بحث و گفت‌وگو شد.

انتقاد ایران از مواضع لندن در انتساب عملیات طوفان الاقصی به تهران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در این ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به استانداردهای دوگانه دولت های غربی در قبال موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی، نسبت به سکوت حامیان این رژیم در برابر حملات وحشیانه عمال این رژیم علیه مردم بیگناه و بی دفاع غزه انتقاد کرد.

وی همچنین نسبت به مواضع جانبدارانه برخی مقامات انگلیسی در خصوص تحولات غزه و انتساب این موضوع به ایران گلایه کرد و گفت: با وجود این که رویکرد جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر حمایت از مظلوم بوده و موضع کشورمان را صریحاً ابراز کرده‌ایم، نبرد غزه یک رویداد کاملاً فلسطینی بوده و جمهوری اسلامی ایران هیچ نقشی در آن ندارد.  

آل صادق افزود : اقدامات رژیم صهیونیستی در منطقه غزه و محاصره کامل این منطقه و قطع آب و برق و عدم دسترسی مردم به مواد غذایی مغایر با هنجارها و قواعد بین المللی و حقوق بشری است و سکوت کشورهای غربی در برابر اقدامات این رژیم و نقض فاحش حقوق بشر از سوی رژیم مذکور قابل درک نیست!

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار گوگل نیوز سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها