کد خبر: 690712
تاریخ انتشار :

ترقی: داوطلبان انتخابات مراقب باشند رای ها تبدیل به تراول نشود

دانا/ عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: متاسفانه بسیار مد شده است یک رای تبدیل به تراول شده است، اما باید منابع و کیفیت هزینه کرد ها مشخص باشد.

ترقی: داوطلبان انتخابات مراقب باشند رای ها تبدیل به تراول نشود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تبلیغات انتخاباتی و هزینه های آن همواره یکی از مسائل مهم در آستانه برگزاری انتخابات است. موضوعی که به باور بسیاری منجر به اتلاف سرمایه هنگفتی است و می تواند زمینه ساز لابی و رانت بازی بسیاری از جریان های پشت پرده برای امتیازگیری از منتخب مردم شود. از این رو همواره بر مراقب از ورود پول های کثیف به تبلیغات انتخاباتی تاکید می شود.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با راه دانا در این باره با اشاره به اینکه منابع مالی برای تبلیغات انتخاباتی یکی از مولفه های سلامت انتخابات است گفت: این موضوع هم در قانون جدید انتخابات لحاظ و به آن پرداخته شده است و هم اینکه شورای نگهبان در این دوره با دقت بیشتری به این مسئله ورود خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر نقش پول را در انتخاب نخبگان جامعه کاهش ندهیم امکان اینکه نیروهای کارآمد وارد مجلس شوند کمرنگ خواهد شد ادامه داد: وقتی نقش پول در انتخابات پررنگ شود، شایستگی جایش را به ناشایستگی و کارآمدی جایش را به ناکارآمدی می دهد.

ترقی با بیان اینکه این روند به زیان آینده سیاست های اجرایی کشور و نظام تقنینی خواهد بود تاکید کرد: اگرچه در قانون جدید انتخابات به این مسئله توجه شده است، اما داوطلبان و کسانی که قصد ورود به رقابت های انتخاباتی را دارند باید نسبت به این موضوع مراقبت جدی داشته باشند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه داوطلبان ورود به رقابت های انتخاباتی باید حساب مشخصی برای هزینه کرد تبلیغات خود مشخص کنند که به طور کامل تحت مراقبت و کنترل شفاف باشد عنوان کرد: تنها راه جلوگیری از ورود پول های کثیف به انتخابات همین است تا در آینده نماینده مدیون و دین دار گروه یا جریان خاصی نشود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیار مد شده است یک رای تبدیل به تراول شده است، اما باید منابع و کیفیت هزینه کرد ها مشخص باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها