کد خبر: 690736
تاریخ انتشار :

کنایه معنادار یک نماینده به مسئولان خارج از مجلس درخصوص شفافیت

منیبان/ نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: عده‌ای می‌خواهند موضوع شفافیت را با یک هجمه ناروا و سنگین به مجلس وارد کنند در حالی که ساختار مجلس شفاف است و چیز پشت صحنه‌ای ندارد.

کنایه معنادار یک نماینده به مسئولان خارج از مجلس درخصوص شفافیت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

چندی پیش ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد و عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور، آب پاکی طرح شفافیت را روی دست همه ریخت. این نماینده مجلس یازدهم با اعلام خبر تصمیم نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام که از طریق نامه‌ای به مجلس اعلام شد، گفت که «مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه اخیر خود به مجلس، قوای مجریه و قضاییه را از مصوبه مربوط به طرح شفافیت مستثنی کرده است.»

ابوترابی افزود که مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیش از این در بررسی مصوبه مربوط به شفافیت، خود و هیات عالی نظارت مجمع را از شفافیت مستثنی کرده بود. رویکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام، واکنش برخی نمایندگان را در پی داشته است.

در این خصوص، مرتضی محمودوند، نماینده خرم‌آباد در مجلس، به منیبان گفت: بنده به عنوان یکی از نمایندگان مردم از ابتدا با طرح شفافیت ساختار مجلس و رای خود موافق بودم هرچند قانونی نشده است اما همواره در صفحات منتسب به خودم، شفاف آرای خود را به مردم اعلام کردم.

او افزود: عده‌ای می‌خواهند موضوع شفافیت را با یک هجمه ناروا و سنگین به مجلس وارد کنند در حالی که ساختار مجلس شفاف است و چیز پشت صحنه‌ای ندارد. ما عملکردمان در صحن علنی و کمیسیون‌های مجلس مشخص است و ساختار پیچیده‌ای نداریم. از این‌رو ما نمایندگان چه بخواهیم و چه نخواهیم و درباره هر چه تصمیم بگیریم خبر آن در جامعه رسانه‌ای می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: حال جالب است برخی آقایان تصمیم‌گیر در دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام و هر جای دیگر می‌گویند فقط مجلس روی به شفاف‌سازی بیاورد. آیا این حرف منطقی است؟ اکنون مردم خواهان شفافیت از سوی همه مسئولان نظام هستند. حال مسئولان خارج از مجلس باید به احترام مردم و نمایندگان آن‌ها به این موضوع تن دهند.

محمودوند اظهار کرد: آقایان نباید موضوع شفافیت درباره خود را، در مسیر پیچیده بوروکراسی ببرند. این افراد باید بدانند اگر شفافیت خوب است و اعتقاد دارند و می‌خواهند رضایت مردم را به بار بیاورند یا علی مدد شروع کنند. اگر هم مخالف هستند رسماً بگویند و توپ را در زمین مجلس و نمایندگان مظلوم نیاندازند.

در همین خصوص، محمدرضا صباغیان، نماینده بافق در مجلس، به منیبان گفت: طرح شفافیت که ما در مجلس آن را مصوب کردیم مطالبه مردم بود. این موضوع یک امر حق است که در مدیریت کشور برای جلوگیری از سوء استفاده‌ها باید اتفاق بیفتد.

او افزود: متاسفانه طرح شفافیت در مجمع تشخیص مصلحت نظام معطل مانده است. وجود هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام کار را در این باره کُند کرده است. از طرفی احساس می‌شود رفتار سلیقه‌ای هم دارند و حتی قانون‌گذاری هم می‌کنند و هیچ‌ کدام‌شان به نظر نمی‌رسد کار را درست انجام دهند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: اینکه برخی آقایان در خصوص تصویب طرح شفافیت کارها را سخت و کُند کرده‌اند به نظر می‌رسد تعارض منافع است در غیراین‌صورت کسی نباید از طرح شفافیت بترسد و متاسفانه مجلس هم در مواجهه با این چالش ضعیف عمل کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها