کد خبر: 691842
تاریخ انتشار :

فرمانده سپاه: اگر اسرائیلی‌ها زمینی جنگ کنند غزه مدفن آنها خواهد شد

تسنیم/ فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اسرائیلی‌ها توانایی جنگ با حماس را ندارند، گفت: زمین نقطه قوت حماس است و اگر زمینی جنگ کنند بلعیده خواهند شد و غزه مدفن آنها خواهد شد.

فرمانده سپاه: اگر اسرائیلی‌ها زمینی جنگ کنند غزه مدفن آنها خواهد شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در  کنگره ملی شش‌هزار و 555 شهید لرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم به‌ویژه شهدای استان لرستان اظهار داشت: خداوند را سپاسگزارم که امروز توفیق حضور در این کنگره عظیم و تجلیل از حماسه‌های جاودان شهدا را داشتم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دست‌اند‌رکاران کنگره شهدای لرستان افزود: امام خامنه‌ای کامل‌ترین توصیف را از شخصیت مردمان این استان را داشت؛ واقعیت هم همین است، اینجا سرزمین کوه‌های ‌سربلند و استوار و برافراشته است، سرزمین آبشارهای زلال است، دقیقاً این صفات برای مردمان استان لرستان هم عینت دارد، مردمان این استان ‌تجسم فضلیت‌ها و عظمت‌ها و درخشش‌ها هستند.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه "مردمان این استان مردمانی غیو‌ر، قدر‌تمند و تجسم غیرت ابوالفضلی، وفاداری، فداکاری، و جوانمردی هستند"، تصریح کرد: اینها یک حقیقت دائمی است و همگان به آن اذعان دارند.

وی با ابراز اینکه مسیح کردستان شهید بروجردی بیرق‌‌دار جهاد سخت بود، ادامه داد: این شهید بزرگوار اسوه اخلاق و صبر بود، شهدای دیگر این استان در دوران دفاع مقدس همگی اسوه اخلاق و غیرت بودند.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه استان دین خویش را به اسلام ادا کرد، گفت: فرزندان این استان با دستانی بلند دشمنان را در هم شکستند؛ 6 هزار شهید حجت واضحی بر بیعت، وفاداری، فداکاری، غیرت، شجاعت و ایثار این مردم است.

سرلشکر سلامی با تجلیل از مقاومت مردم لرستان اضا‌فه کرد: معامله بزرگی که شهدا با خداوند کردند به آرزوی خود رسیدند و در جوار حق روزی‌خوار شدند تا حیات ابدی پیدا کنند تا اسلام سرافراز باقی بماند تا کفار نتوانند بر سرنوشت ما تسلط یابند و این ایثار شهدا تا ابد ماندگار شد.

وی با یادآوری صبر و ایثار خانواده شهدا خاطرنشان کرد: خانواده شهدا جان خود را فدا کردند اما چقدر اخلاص می‌خواهد که زیباترین گوهر وجود خویش را برای عظمت اسلام فدا کند. عظمت و صبر خانواده شهدا در این مسیر بسیار بزرگتر از شهادت فرزندانشان است.

فرمانده‌کل سپاه با تأکید به اینکه اگر اسلام ماند و درخشید و احکام الهی پیاده‌سازی شد، از درخشش این شهیدان بود، گفت: در صحنه نابرابری جنگیدیم و طبق پیش‌بینی‌ها‌ شکست می‌خوردیم و دشمنان بر ما غالب می‌شدند، اما شهدا در میدان نابرابر پا گذاشتند و از هیبت دشمنان نترسیدند اینها بودند که کشور را از خطر ذلت و اشاره دوباره نجات دادند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه "پیروزی‌های شگفت‌انگیز مقابل دشمنان به دست آوردیم"، خاطرنشان کرد: ابعاد عظیم جوانان رشیدمان در دفاع مقدس و مقابل قدرت استکباری فراموش نخواهد شد و تاریخ دیگر به خود نخواهد دید این نوع ایثارگری‌ها را.

وی با ابراز اینکه "با شهادت و جهاد ماندگار خواهیم ماند"، تأکید کرد: دشمنان اسلام نمی‌توانند درخشش نور خداوند را ببینند؛ 45 سال گذشته تاریخ ایران نشانگر این موضوع است. دشمنان امروز به‌دنبال این هستند تا مردم از دین خود دست بردارند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با تصریح به اینکه جنگ غزه تقابل جهانی بین اسلام و کفر است، گفت: ضربتی که دشمن در طوفان خورد، استثنایی، غیرمنتظره، غافلگیرکننده و قدرتمند ‌بود؛ عکس‌العمل‌های دیوانه‌وار اسرائیل و حامیانشان نشان می‌دهد دیگر تعادل ذهنی ندارند و سرگردان شده‌اند و دستپاچه شده‌اند.

وی با بیان اینکه آمریکا در 4 دهه گذشته خنجرهای‌ زهرآگین را در قلب امت اسلام فرو برده‌اند، گفت: وجود قوم صهیونیست در قلب امت اسلام چه‌معنایی دارد؟ آنها به‌دنبال نامن کردن مناطق اسلامی هستند و تا زمانی که آنها باشند جز شرارت و ناامنی نخواهیم دید، در جای دیگری تکفیر را پرورش دادند تا جهان اسلام را ‌بحرانی کنند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران ادامه داد: ابتدا سراغ ما آمدند اما با شکست سنگین و مفتضحانه بدرقه شدند؛ اما جنگ تمام نشد و در همه صحنه‌ها با آنها جنگیدیم و در تمام صحنه‌ها فرار کردند و به‌خوبی شکست خوردن را آموخته‌اند.

سرلشکر سلامی با تأکید به اینکه "عرصه را بر دشمنان ‌تنگ کرده‌ایم"، گفت: چرا امروز اینها غوغا‌ می‌کنند؟ ‌اسرائیلی‌ها آرام می‌خوابیدند، چون تصور می‌‌کردند دستگاه اطلاعاتی و ارتش مجهز با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها از آنها مراقبت می‌کند؛ اما طوفان الاقصی همه چیز را فرو ریخت و بیش از مساحت غزه را از اسرائیلی‌ها  پس گرفتند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: فقط یک عملیات بیت‌المقدس ما کافی است تا اسرائیل را بشکند. امروز اسرائیل سرزمین ناآرامی‌هاست و سرزمین کابو‌س‌های سخت است، هر روز یک مقام اروپایی به آنجا می‌رود تا به آنها تنفس مصنوعی بدهد و فکر می‌کنند آن شکست سنگین را جبران کنند.

وی با ابراز اینکه "در تمام عملیات‌های زمینی تا کنون اسرائیلی‌ها شکست خورده‌اند"، گفت: آنها توانایی جنگ با حماس را ندارند، زمین نقطه قوت حماس است و اگر زمینی جنگ کنند بلعیده خواهند شد و غزه مدفن آنها خواهد شد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا، انگلیس، آلما‌ن و دیگر حامیان اسرائیل دست به دست هم داده‌اند تا کودکان فلسطینی را نابود کنند، اما بدانید غزه استوار می‌ماند و دشمنان مانند دیگر جنگ‌ها روسیاه و شکست‌خورده منطقه را ترک خواهند کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها