کد خبر: 691894
تاریخ انتشار :

آماده باش نظامیان آلمان برای استقرار در غرب آسیا

منابع خبری روز شنبه از آماده باش نیروهای ویژه آلمان در قبرس برای استقرار در غرب آسیا به بهانه تخلیه شهروندان این کشور از منطقه خبر دادند.

آماده باش نظامیان آلمان برای استقرار در غرب آسیا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

همزمان با ادامه جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس،  منابع خبری عصر شنبه به وقت تهران گزارش کردند که نظامیان آلمان در قبرس برای استقرار در خاورمیانه در حالت آماده باش هستند.

به نوشته وبگاه «پراودا» آلمان برای کمک به تخلیه شهروندان آلمانی از فلسطین اشغالی آماده است تا بیش از ۱۰۰۰ نظامی  در خاورمیانه مستقر کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ویژه نیروی دریایی آلمان در حال حاضر در قبرس در حالت آماده باش بوده و آماده استقرار در خاورمیانه هستند.

این  در حالی است که رسانه‌ها  گزارش کردند که نیروی هوایی ایالات متحده در راستای کمک به ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد هواپیماهای خود را در پایگاه نظامی نزدیک «آتن» پایتخت یونان مستقر کند.  پایگاه شهر «الفسینا» قرار است به مرکز حمل و نقل برای هواپیماهای نظامی آمریکا برای کمک به رژیم اسرائیل تبدیل شود.قرار است بین ۵ تا ۸ هواپیمای «سی-۱۳۰ هرکولس» در این پایگاه هوایی مستقر شوند.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که پنتاگون در واکنش به جنگ رژیم صهیونیستی و حماس، نیروهای بیشتری به شرق مدیترانه و خاورمیانه منتقل می‌کند.

«لوید آستین» وزیر دفاع امریکا  به تازگی  دستور استقرار سامانه‌های پدافند موشکی «پاتریوت» را در پایگاه‌های غرب آسیا صادر کرد.

صدر اعظم آلمان اخیرا در نشستی در شهر «برلین» از تداوم حمایت از رژیم صهیونیستی و اوکراین خبر داد.  «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان در جریان همایش اقتصادی آلمان و اوکراین که در شهر «برلین» برگزار شد، گفت که حمایت کشورش از (رژیم) اسرائیل بر کمک‌رسانی به اوکراین تاثیری نخواهد داشت.

وزارت دفاع آلمان اعلام کرده که قصد دارد توانایی‌های واکنش خود را در خاورمیانه تقویت کند و یک ستاد در قبرس برای برنامه ریزی  در این زمینه ایجاد  کرده است. وزارت خارجه آلمان اعلام کرده که با وجود درگیری بین رژیم اسرائیل و حماس، هنوز چند هزار شهروند آلمانی در خاورمیانه هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها