کد خبر: 692070
تاریخ انتشار :

پاسخ کنعانی به مقامات آمریکایی: بس کنید

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات مقامات آمریکایی و موضوع پیام جو بایدن به ایران از جمله اظهارات کاملا هریس نیز اظهار داشت: پاسخ من هم یک جمله در دو کلمه است. بس کنید.

پاسخ کنعانی به مقامات آمریکایی: بس کنید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) هفتم آبان ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به بیست و چهارمین روز حملات رژیم صهیونیستی به غزه گفت: با همه عواطف و احساسات خود در کنار ملت فلسطین قرار می‌گیرم.

وی افزود: مرگ اخلاق و ارزش‌های انسانی در قاموس دولت آمریکا و برخی رژیم‌های اروپایی به بشریت و ملت‌های آزاد دنیا را تسلیت می‌گوییم.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در مقابل صبر، ایستادگی و مقاومت و پایمردی ملت فلسطین به احترام سرخم می‌کنم.

وی ابراز امیدواری کرد بزودی شاهد پیروزی ملت فلسطین بر این رژیم اشغالگر و حامیان ناقض این رژیم اشغالگر باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از ۲۰ جنگ را در منطقه به راه انداخته و به همه همسایگان سرزمین اشغالی تجاوز نظامی و تعدی داشته است.

کنعانی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران به حمایت از ملت فلسطین ادامه خواهد داد.

وی همچنین عنوان کرد: ارسال کمک به مردم غزه مورد توجه جدی ایران از ابتدای بحران جاری بوده و هست. ما اصل ضرورت توقف حملات نظامی رژیم صهیونیستی را به عنوان اولویت اول مورد تأکید قرار دادیم و رفع محاصره ظالمانه و ایجاد گذرگاه و باز شدن گذرگاه رفح برای ارسال کمک‌های انساندوستانه بین‌المللی از جمله کمک‌های ایران در دو دور گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه مصر مطرح شد.

این دیپلمات ارشد ایرانی گفت: در دیدار وزیر خارجه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور غرب آسیا این موضوع مطرح و در گفت‌وگو با دبیرکل سازمان ملل این موضوع مطرح شد. متاسفانه شرایط تا این لحظه در مرز رفح ایجاد نشده و رژیم صهیونیستی همه خواسته‌ها برای گشایش این مرز را رد کرده است. تاکنون میزان کمک‌هایی که توانسته از مرز رفح عبور کند کمتر از ۱۰۰ کامیون کمک رسانی است. کمک‌ها در بندر عریش و مصر دپو شده است. در تماس با مقامات مصری هستیم و به محض اینکه امکان دریافت کمک‌ها و ارسال آن فراهم شود ایران آمادگی دارد در سریع‌ترین زمان ممکن این کمک‌ها را به مصر منتقل کند.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤالی درباره خبر منتشر شده توسط یک رسانه مبنی بر لغو مذاکره ایران و آمریکا در عمان اظهار داشت: موضوع مذاکرات در چارچوب تعریف شده و به ویژه ابتکار عمل سلطان عمان از نظر ما باز و مفتوح است و طبیعتا شرایط جاری و اهمیت قضیه فلسطین و تاثیرات آن در حوزه منطقه ای و بین‌المللی که اولویت‌ها را جا به جا کرده می‌تواند در برخی موضوعات تاثیر بگذارد و یا تقدم و تاخری ایجاد کند. ایران به اصل مذاکره برای بازگشت مسؤولانه و متعهدانه و تمام عیار همه طرف‌ها از جمله آمریکا به توافق پایبند است و اگر شرایط اقتضا کند این مسیر را همچون سابق دنبال می‌کند و این مسیر پویاست و ممکن است احیانا شتاب یا کندی در نتیجه برخی تحولات در آن ایجاد شود.

وی افزود: در هر زمانی شرایط ایجاد کند و نیاز باشد و شاهد تحول جدی در این خصوص باشیم موضوع را به اطلاع رسانه‌ها خواهیم رساند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات مقامات آمریکایی و موضوع پیام جو بایدن به ایران از جمله اظهارات کاملا هریس نیز اظهار داشت: پاسخ من هم یک جمله در دو کلمه است. بس کنید.

وی در پاسخ به سؤالی بیان کرد: در چارچوب همکاری بین کشورهای ساحلی دریای خزر سازوکارهای چندگانه‌ای بین کشورها تعریف شده و مبتنی بر آن با هدف گسترش همکاری‌های مشترک هم در زمینه مسائل زیست محیطی و هم همکاری‌های اقتصادی و تجاری و ... نشست‌ها و تماس‌ها برگزار می‌شود. نماینده ویژه ایران و رئیس دبیرخانه خزر در وزارت خارجه در طول ماه‌های گذشته روزهای پرکاری را در نشست‌های مشترک با همتایان خود پشت سر گذاشت و این تماس‌ها و گفت‌وگوها ادامه دارد.

سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: دو نشست در بازه زمانی کوتاه آینده در دو سطح مختلف پیش رو داریم. 

در حال تکمیل...

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها