کد خبر: 692941
تاریخ انتشار :

قیمت طلا و سکه 17 آبان 1402 | برگشت سکه به کانال 28 میلیونی

روز گذشته قیمت طلا و سکه با روند کاهشی در تمام قطعات و وزن‌ها به کار خود پایان داد. دیروز فاکتورهای تعیین قیمت در بازار طلا نزولی بود و بزرگان این بازار نیز از ترس ریزش‌های لحظه‌ای، دست از مبادله کشیده بودند.

قیمت طلا و سکه 17 آبان 1402 | برگشت سکه به کانال 28 میلیونی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روز گذشته کاهش پلکانی قیمت دلار و افت ارزش طلای جهانی، قیمت طلا و سکه را در سراشیبی قرار داد.

فعالان بازار طلا معتقدند نوسانات کاهشی بازار فلز زرد چندان شارپی نیست اما لحظه به لحظه در حال وقوع است و همین موضوع هرگونه پیش‌بینی را برای قیمت طلا و سکه سخت کرده است. علاوه بر این، چنین وضعیتی حرفه‌ای‌های بازار را نیز از مبادله دلسرد کرده است.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

قیمت طلا و سکه 17 آبان 1402

گفتنی است روز گذشته انس جهانی طلا با کاهش بیش از ۱۵ دلاری در کانال ۱۹۰۰ دلاری عقب‌نشینی کرد و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۶۴ دلار در حال معامله است.

سکه گرمی به کانال ۵ میلیونی برگشت

دیروز ۱۶ آبان، قیمت سکه امامی کاهش نزدیک به ۳۰۰ هزار تومانی داشت. این مقدار افت، بزرگترین قطعه سکه را به کانال ۲۸ میلیونی بازگرداند و با رقم ۲۸ میلیون و ۹۹۶ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار کاهش ۱۰۱ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۲ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته نیم‌‌سکه کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشت و روی قیمت ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی ایستاد. ربع سکه ‌نیز کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با افزایش یک میلیون تومانی، کانال ۶ میلیونی را از دست داد و با قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

مثقال یک پله عقب‌نشینی کرد

سه‌شنبه قیمت طلا نیز کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۱۱۵ هزار تومان کاهش با رقم ۱۰ میلیون و ۵۷۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۳۸ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۰۵ هزار تومان معامله شد.

در شانزدهمین روز آبان تنها قطعه‌ای که افزایش حباب داشت سکه بهار با ۱۶۲ هزار تومان رشد بود؛ حباب سایر قطعات سکه کاهشی شد. دیروز حباب سکه‌های امامی ۳۶ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۱۸ هزار تومان، ربع سکه ۳۴ هزار تومان و سکه گرمی بیش از یک میلیون تومان کاهش حباب داشتند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها