کد خبر: 692950
تاریخ انتشار :

آغاز فروش دوخودرو جدید لوکس خارجی در سامانه یکپارچه | خودروهای جتا VS5 و جتا VS7 چند ؟

​شرکت ماموت قیمت نهایی دو خودروی وارداتی جتا VS5 و جتا VS7 را با احتساب کلیه هزینه های جانبی ویژه آبان 1402 اعلام کرد .

آغاز فروش دوخودرو جدید لوکس خارجی در سامانه یکپارچه | خودروهای جتا VS5 و جتا VS7 چند ؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

​شرکت ماموت قیمت نهایی دو خودروی وارداتی جتا VS5 و جتا VS7 را با احتساب کلیه هزینه های جانبی ویژه آبان 1402 اعلام کرد .

جی پلاس؛ با نهایی شدن قیمت دو محصول جدید وارداتی به کشور، فروش این محصولات هم بزودی آغاز خواهد شد.

شرکت ماموت قیمت نهایی دو خودروی وارداتی جتا VS5 و جتا VS7 را با احتساب کلیه هزینه های جانبی ویژه آبان 1402 اعلام کرد .

 قیمت نهایی جتا VS5 :

 

2,120,000,000 تومان

قیمت خودروهای وارداتی جتا اعلام شد

آبان 1402: همزمان با شروع عرضه خودروهای جتا از طریق سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، شرکت ماموت خودرو نیز قیمت نهایی محصولات جتا را مطابق جدول زیر اعلام کرده است:

قیمت خودروهای وارداتی جتا - آبان 1402
مدل VS5 VS7
قیمت گمرکی 1,695,700,000 2,022,500,000
قیمت نهایی 2,120,000,000 2,535,000,000
 

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

اگر همه چیز طبق برنامه ماموت خودرو انجام شود، تحویل اولین سری از خودروهای جتا در اوایل زمستان 1402 آغاز خواهد شد.

 

مجوز استاندارد و ترخیص محصولات جتا صادر شد

شهریور 1402: ماموت خودرو و مکث موتور، برنامه دارند تا محصولات دو برند جتا و ونوسیا را وارد کشور کنند. خودروهای وارداتی گروه ماموت، به گمرک قزوین منتقل می‌شوند. اکنون سرپرست اداره کل استاندارد این استان، اعلام کرده که باتوجه به ابلاغ بسته بهار خدمت که در آن بر تسهیل‌گری دستگاه‌ها تأکید شده، تسهیل‌گری در خصوص واردات و صادرات نیز باید انجام شود.

بنابراین اولین محموله خودرو سواری وارداتی شامل 72 دستگاه از انواع خودروها توسط کارشناسان اداره کل استاندارد در گمرک قزوین مورد بازرسی قرار گرفت. پس از بازرسی محموله تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد توسط شرکت بازرسی و تکمیل چک لیست‌های بازرسی فیزیکی خودرو و حصول اطمینان از مطابقت خودروهای مذکور با الزامات و مشخصات تأییدیه‌های صادر شده، مجوز ترخیص دو محموله از گمرک قزوین صادر شد.

 

طبق تصاویر موجود، خودروها مربوط به برند جتا هستند. شرکت ماموت خودرو برنامه دارد تا سه خودرو  VA3، VS5  و VS7 از این  برند را وارد بازار ایران کند. لازم به ذکر است که هنوز مشخص نشده مجوز استاندارد خودروهای وارداتی برند ونوسیا شرکت مکث موتور هم صادر شده است یا خیر.

جتا برند اقتصادی گروه فولکس واگن در چین بوده که با مشارکت گروه FAW چین تاسیس شده است. فولکس واگن در سال‌های گذشته با مشارکت گروه FAW برند جتا را تاسیس کردند تا نسخه‌های ارزان قیمت‌تر برخی محصولات گروه فولکس واگن در چین را مونتاژ و عرضه کنند.

قیمت خودروهای وارداتی جتا در گمرک

 

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی گمرکات کشور، قیمت خودروهای وارداتی جتا به ایران مشخص شده است:

مدل        قیمت تا گمرک        کشور مبدا        نرخ تعرفه    

 
 

JETTA VA3        13,414 یورو        چین        55 درصد    

JETTA VS5        16,917 یورو        چین        55 درصد    

 

JETTA VS7        19,752 یورو        چین        55 درصد    

*اطلاعات فوق از سوی گمرک اعلام شده است.

 

واردات محصولات جتا به ایران

فولکس واگن جتا، یکی از محبوب‌ترین محصولات VW در بازار چین است و احتمالا به همین دلیل بود که این شرکت تصمیم گرفته تا زیرمجموعه جدیدش را JETTA نامگذاری کند. برند تجاری جتا، در سال 2019 و با همکاری مشترک فولکس‌واگن و شرکت خودروسازی فاو (FAW) شکل گرفت. تمامی محصولات این برند، در کارخانه چنگدو ساخته می‌شود که متعلق به شرکت خودروسازی FAW است. هدف فولکس از ایجاد این برند جدید، پرکردن فاصله خالی میان محصولات ارزان‌قیمت چینی با محصولات گران‌قیمت اروپایی بود.

برند چینی جتا، هم‌اکنون سه محصول در خط تولیدش دارد و خوشبختانه نام هرسه آنها، در لیست واردات خودرو به ایران قرار گرفته است. شرکت واردکننده جتا به ایران نیز ماموت خودرو بوده که به واسطه شرکت مکث موتور، واردات این خودروها را انجام داده است.

JETTA VA3

اولین محصول این شرکت، سدان میان‌رده‌ای به نام Jetta VA3 است؛ محصولی که برپایه فولکس واگن جتا ساخته شده و می‌تواند رقیب خوبی برای ریسپکت بهمن موتور و دوقلوهای آریزو 5 مدیران خودرو باشد.

JETTA VS5

دومین محصول جتا در ایران، کراس‌اور جمع و جوری با نام Jetta VS5 است؛ این خودرو نیز با همان پلتفرمی ساخته شده که برای تولید سئات آتکا خودروسازان راین، فولکس تارو و اشکودا کاروک نیز استفاده شده است. جتا VS5 در سال 2019 به بازار چین معرفی شد و در همان سال، فروش 36 هزار دستگاهی را تجربه کرد. اما در سال‌های 2020 و 2021 ناگهان با رشد فروش مواجه شد طوریکه به ترتیب، 81 هزار دستگاه و سپس 82 هزار دستگاه از آن، در این دو سال‌ فروخته شده است.

سومین محصول جتا برای بازار ایران، خودرویی است که می‌تواند رقیب قدرتمندی برای فیدلیتی پرستیژ، فونیکس تیگو 7 پرو و سایر کراس‌اورهای سایز متوسط چینی در بازار کشورمان باشد. نام این محصول Jetta VS7 است و همانند دو برادر دیگرش، بازهم از پلتفرم خانواده VW بهره می‌برد و به عبارت دقیق‌تر، پلتفرم مشترکی با خودروهایی مثل اشکودا کودیاک و سئات تاراکو دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها