کد خبر: 693036
تاریخ انتشار :

سورپرایز رئیسی برای وام فوری بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش مبلغ وام فوری بازنشستگان تصویب شد؟

سازمان تأمین اجتماعی از تلاش برای افزایش وام بازنشستگان خبر داد.

سورپرایز رئیسی برای وام فوری بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش مبلغ وام فوری بازنشستگان تصویب شد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش پایگاه خبری قاب امروز : دریافت وام فوری یکی از معظلاتی است که متقاضیان تسهیلات بانکی با آن مواجه هستند. متقاضیان وام فوری با مراجعه به سایت بانک ها می توانند از نحوه پرداخن وام فوری و شرایط مربوط به آن مطلع شوند.امروزه کمتر بانکی وام فوری با سود کم به متقاضیان ارائه می دهد و اغلب مشتریان از دریافت وام فوری با سود های 18 درصد و بالاتر از آن شکایت دارند. علاوه بر آن دریافت وام فوری بسیار زمان بر است و شرایط دریافت آن برای متقاضیان مشکل ساز میشود چون اغلب بانک ها برای پرداخت وام فوری به چند ضامن نیاز دارند که این خود معظل بزرگی برای متقاضیان است. در ادامه با جزئیات وام فوری از این بانک ها بیشتر آشنا شوید.

سازمان تأمین اجتماعی از تلاش برای افزایش وام بازنشستگان خبر داد.

سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان اعلام کرد: تعداد تسهیلات پرداختی با هماهنگی کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد.

سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به خدمات ارائه شده به جامعه هدف این سازمان، طی اطلاعیه‌ای نوشت: ارائه خدمات رفاهی به بازنشستگان و مستمری بگیران یکی از اولویت‌های مهم سازمان تأمین اجتماعی در راستای بهبود وضعیت معیشتی و حفظ پویایی و شادابی این قشر فرهیخته و البته اقدامی فراتر از تعهدات و وظایف قانونی این سازمان است که طی سنوات اخیر هم از جنبه کمی و هم از حیث کیفی، تنوع این خدمات و فراگیری آن به صورت تصاعدی افزایش یافته است. اعطای تسهیلات قرض الحسنه ضروری یکی از این اقدامات است که در سال جاری هم رقم آن افزایش یافته و به ۲۰۰ میلیون ریال رسیده است و هم تلاش می‌شود تعداد تسهیلات پرداختی نیز با هماهنگی کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر که متولی تخصیص سهمیه به تناسب تعداد مستمری بگیران هر استان و شهرستان به کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور است؛ نسبت به سال قبل افزایش یابد.

این اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی می‌افزاید: در این زمینه لازم به ذکر است طی دو سال گذشته مبلغ این تسهیلات از ۷ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته که بیانگر افزایش سه برابری مبلغ تسهیلات است. از آغاز طرح در سال جاری تاکنون ۱۵۷ هزار فقره تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به مستمری بگیران سراسر کشور پرداخت شده و از آغاز اجرای این طرح در سال ۱۳۹۹ تا پایان سال جاری قریب به یک میلیون و سیصد هزار نفر از مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی از تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران بهره‌مند خواهند شد. در این میان، هرچند با توجه به محدودیت منابع مالی این سازمان و کثرت جمعیت مستمری بگیران امکان اجابت تمامی درخواست‌ها در یک دوره زمانی محدود میسر نیست، اما توزیع عادلانه سهمیه‌ها و رعایت عدالت اجتماعی در بین استانها موضوعی است که توسط این سازمان در حال پیگیری است.

سازمان تأمین اجتماعی در این اطلاعیه آورده است: برای بازنشستگان نیز لازم به یادآوری است که این سازمان حسب قانون الزام، کلیه تعهدات درمانی مصرح در بندهای الف و ب ماده ۳ قانون تأمین اجتماعی را از بخش‌های دولتی و در صورت نیاز از بخش خصوصی با رعایت تعرفه‌های رسمی تأمین می‌کند و برابر تبصره ۵ ماده ۳۸ قانون سلامت برنامه پنجم توسعه، پرداخت حق سرانه بیمه تکمیلی بر عهده افراد متقاضی این خدمات و به منظور صیانت از جامعه عزیز بازنشستگان و مستمری بگیران، با هماهنگی کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر به عنوان نماینده این جامعه، موضوع پوشش بیمه تکمیلی عزیزان بازنشسته با مشارکت سازمان‌ تأمین اجتماعی در تأمین بخشی از حق بیمه مقرر مورد توجه قرار گرفته اما متولی مسئولیت انتخاب شرکت بیمه گر، تعیین سطح خدمات مورد تعهد و عقد قرارداد با شرکت‌های بیمه‌گر، کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر است.

تأمین اجتماعی در این اطلاعیه آورده است: برای قرارداد سال جاری بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز پس از برگزاری جلسات متعدد و انعکاس انتظارات جامعه هدف به کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر در آذر ماه سال ۱۴۰۱ پس از فرآیند تعیین شرکت بیمه گر که مستقیماً از سوی کانون مذکور صورت پذیرفته است، قرارداد بیمه تکمیلی با بیش از ۹۰ درصد میانگین افزایش تعهدات با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ منعقد شده و سهم مساعدت مالی سازمان تأمین اجتماعی به میزان ۵۰ درصد برای هر فرد مستمری بگیر (رقم ۱۰۲,۵۰۰ تومان) برای بازه ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ لغایت ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ معین شده است و در عمل در مقایسه با سهم مشارکت سال گذشته؛ سازمان تأمین اجتماعی با افزایش قابل توجه ۱۲۵ درصدی نقش مناسبی را به رغم محدودیت‌ها در ارتباط با موضوع موصوف ایفا کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها