کد خبر: 693426
تاریخ انتشار :

موضع جدید نامزد انتخابات آمریکا که ایران را تهدید کرده بود

«تیم اسکات» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در مناظره اخیر ایران را تهدید به حمله نظامی کرده بود، از کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ انصراف داد.

موضع جدید نامزد انتخابات آمریکا که ایران را تهدید کرده بود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در شرایطی که تنها دو ماه با اولین رای‌گیری مقدماتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، یکی از نامزدهای تندرو و ضد ایرانی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مجبور به انصراف شد.

«تیم اسکات» نماینده ایالت کارولینای جنوبی در مجلس سنای آمریکا و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور از این رقابت کناره گیری کرد. رسانه‌های آمریکایی از قبیل شبکه سی‌ان‌ان و روزنامه واشنگتن پست دلیل انصراف این سناتور جمهوری‌خواه را ناتوانی او برای جذب آرا و مخاطب عنوان کردند.

طبق این گزارش‌ها، اسکات که تنها سناتور سیاه پوست جمهوری‌خواه آمریکایی است، به رغم تلاش چند ماهه در کارزار انتخاباتی خود نتوانست در نظرسنجی‌ها وضعیت مطلوبی کسب کند.

بنا بر گزارش وبگاه آمریکایی-صهیونیستی «آکسیوس»، تیم اسکات که مواضع تندی علیه ایران دارد،  به سختی توانست آرای مورد نیاز برای شرکت در سومین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را که اخیرا برگزار شد، کسب کند.

این قانونگذار ارشد کنگره در سومین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بهانه حملات نیروهای مقاومت عراق و سوریه به نظامیان آمریکایی، ایران را متهم به دست داشتن در این حملات کرد.

تیم اسکات در این مناظره مدعی شده بود: «به رئیس‌جمهور بایدن می‌گویم اگر می‌خواهید جلوی حملات بخ پرسنل نظامی ما در خاورمیانه را بگیرید، باید ایران را بزنید. اگر می‌خواهید تاثیرگذار باشید...باید عملا سر مار را قطع کنید و سر مار در ایران است و نه گروه‌های نیابتی‌اش».

این نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه شامگاه یکشنبه (دیشب) با شبکه فاکس نیوز رسما انصراف خود را از ادامه مبارزات انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

تیم اسکات درباره چرایی انصراف خود به فاکس نیوز گفت: «رای دهندگان (آمریکایی) که خارق العاده‌ترین مردم در سیاره زمین هستند، به طور واضح به من گفته‌اند که "تیم! الان نه"».

انصراف این سناتور ۵۸ ساله آمریکایی از رقابت نامزدهای جمهوری‌خواه ریاست جمهوری در شرایطی انجام شده که همه نظرسنجی‌ها از پیشتازی دونالد ترامپ بر دیگر نامزدهای این حزب حکایت دارد.

پیش از این، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دوره چهار ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ هم به دلیل ناتوانی در جلب آرای جمهوری‌خواهان، انصراف خود را از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کرده بود.

خروج تیم اسکات از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی صورت گرفت که او طی ماه‌های گذشته برای کسب کمک‌های مالی برای کارزار انتخاباتی خود و جلب توجهات، بارها به تندی علیه ایران موضع گرفت و از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی، به کرات ارادت خود به رژیم صهیونیستی را تکرار کرده بود.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار گوگل نیوز سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها