کد خبر: 694040
تاریخ انتشار :

حقوق کارمندان دولت افزایش یافت | منتظر افزایش حقوق کارگران هم باشیم؟

به اعتقاد برخی فعالان حوزه کار، به بهانه پرداخت‌های جدید در قالب مناسبت‌های مختلف عملا افزایش حقوق کارمندان دولت کلید خورده است.

حقوق کارمندان دولت افزایش یافت | منتظر افزایش حقوق کارگران هم باشیم؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حقوق کارمندان حق قانونی آنهاست و باید به طور کامل و به موقع پرداخت شود.حقوق کارمندان باید متناسب با مهارت، تجربه و مسئولیت‌های آنها باشد.حقوق کارمندان باید امنیت شغلی و آرامش خاطر آنها را فراهم کند.حقوق کارمندان باید به آنها امکان دهد تا زندگی شایسته‌ای داشته باشند.حقوق کارمندان باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای رشد و توسعه سازمان در نظر گرفته شود.

حدود 2 هفته از ابلاغیه تازه سازمان اداری و استخدامی برای پرداخت پاداش یک میلیون تومانی به کارکنان دولت در مناسبت‌های ملی و مذهبی می‌گذرد.

 بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان اداری و اســتخدامی بر مبنای بخشــنامه معاون اول رئیس‌جمهور، به مناسبت هر یک از اعیـاد مذهبی و روزهای خـاص، به کارکنان دولت یک میلیون تومان پاداش پرداخت می‌شود.

نیمه آبان ماه اصلاح پرداخت‌های مناسبتی و رفاهی در مصوبه ضوابط اجرایی مزایای جانبی کارکنان دستگاه‌های اجرایی از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده بود.

حقوق کارمندان دولت

لازم به ذکر است، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در جریان امضای مصوبه مــزد 1402به نمایندگان کارگری در شــورای عالی کار متعهد شد  که اگر در طول سال، حقوق کارمندان افزایش یافت، نسبت به افزایش دستمزد کارگران نیز اقدام شود.

لینک کمکی

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا این موضـوع  مصداق افزایش حقوق کارمندان دولت می‌باشد؟ در این صورت بایستی منتظر افزایش حقوق کارگران هم بود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها