کد خبر: 695121
تاریخ انتشار :

قیمت طلا و سکه ۷ آذر ۱۴۰۲ | به هم‌ ریختگی روند بازار طلا همزمان با رشد دلار

بازار طلا روز گذشته ریتم یکدستی نداشت. با وجود اینکه روند فاکتورهای اساسی تعیین قیمت طلا و سکه در بازار داخلی افزایش داشت اما طلا کاهش محدودی داشت و سکه تنها در برخی قطعات رشد قیمت داشت.

قیمت طلا و سکه ۷ آذر ۱۴۰۲ | به هم‌ ریختگی روند بازار طلا همزمان با رشد دلار
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت طلا و سکه دیروز روند یکدستی نداشت و در بیشتر قطعات سکه قیمت روند خنثی داشت و در نهایت با قیمت روز یکشنبه معامله شدند. ثبات نسبی در بازار طلا در حالی رخ داد که قیمت دلار افزایش محدودی داشت.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

Screenshot 2023-11-27 at 9.06.31 PM

فعالان بازار طلا معتقدند این بازار از ثبات نسبی خوبی برخوردار است و روند تقاضا در بازار طلا تغییری نکرده است. 

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش، انس جهانی طلا با کاهش نسبت به آغاز معاملات هفتگی با قیمت ۲۰۰۹ دلار در حال معامله است. به نظر می‌رسد موضوع درگیری‌های حماس و اسرائیل که در روزهای نخست، اثر صعودی بر بازارهای جهانی داشت، تاثیرگذاری خود را بر بازارهای مالی از دست داده است و بازارهای مالی در انتظار اخبار مربوط به آتش‌بس هستند.

راه بازار سکه از طلا جدا شد

دیروز ششم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی افزایش ۹۷ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۴۶ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با رشد ۹۹ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۹۷ هزار تومان معامله شد. 

روز گذشته نیم‌سکه بدون تغییر و با قیمت‌های روز یکشنبه در قیمت ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه تنها قطعه افزایشی دیروز بود و با رشد ۵۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با رشد ۵۰ هزار تومانی روی قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاد.

رشد حباب سکه گرمی در افت سایر قطعات

روز دوشنبه قیمت طلا برخلاف رشد محدود سکه کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش هفت هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۵۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش سه هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۳۷ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز کاهش داشت و به دو میلیون و ۴۰۵ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه غیر از سکه گرمی کاهش داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۸۲ هزار تومان، سکه بهار ۶۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۹۱ هزار تومان و ربع سکه ۴۵ هزار تومان کاهش داشت. حباب سکه گرمی افزایش ۲۷ هزار تومانی داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها