کد خبر: 695367
تاریخ انتشار :

فرانسه خطاب به روحانی: کشورت را نجات دادی!

پشت پرده ماجرای حمله ۵+۱ برای حمله به ایران در دوره احمدی‌نژاد فاش شد به طوری که سال ۱۳۹۴ وقتی روحانی رئیس جمهور به فرانسه رفت، اولاند رئیس جمهوری وقت فرانسه در جلسه خصوصی به وی گفت: به شما تبریک می‌گویم که کشورت را نجات دادی!

فرانسه خطاب به روحانی: کشورت را نجات دادی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد قوچانی در یک رسانه ماجرای تصمیم گروه ۵+۱ برای حمله به ایران در دوره محمود احمدی‌نژاد را روایت کرده است.

 او نوشت: سال ۱۳۹۱ در جلسه‌ای در ساختمان سفید نهاد ریاست‌جمهوری در نشست شورای عالی امنیت ملی محمود احمدی‌نژاد به اعضا گفت: روس‌ها پیام داده‌اند که غربی‌ها در تدارک حمله به ایران هستند. یکی از کسانی که در جلسه بود حسن روحانی بود.

سه سال بعد در سال ۱۳۹۴ حسن روحانی در مقام رئیس‌جمهور به فرانسه رفت. فرانسوا اولاند رئیس‌جمهوری فرانسه در جلسهٔ خصوصی به حسن روحانی رو کرد و گفت: «من به شما تبریک می‌گویم که کشورت را نجات دادی.» روحانی با تعجب پرسید مگر چه اتفاقی قرار بود رخ دهد؟! اولاند ادامه داد: «در سال ۱۳۹۱ گروه ۱+۵ تصمیم گرفت به اتفاق به ایران حمله کند، اما انتخابات ریاست‌جمهوری و پیروزی شما باعث تردید همه شد.»

روحانی فکر کرد که اولاند سخنی برای تحسین روحانی و در اتاق دربسته گفته است، اما پس از پایان جلسه در مصاحبه مطبوعاتی رسمی با حضور همه خبرنگاران این موضوع را تکرار کرد و به همه گفت! اولاند به روحانی گفته بود که ما در ۱+۵ به این نتیجه رسیده بودیم که دیگر دیپلماسی جواب نمی‌دهد. نمی‌دانیم سخن فرانسوا اولاند درست بود یا بلوف، اما واقعیت این بود که برخلاف انتظار غرب، دیپلماسی برگشته بود.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها