کد خبر: 695388
تاریخ انتشار :

باقری: ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی است

معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به داکار، با «ماجور فال» وزیرامور خارجه سنگال دیدار و رایزنی کرد.

باقری: ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علی باقری در این دیدار  با اشاره به برگزاری نهمین نشست مجمع صلح و امنیت در آفریقا، تصریح کرد: هوشمندی ملت‌ها و هوشیاری دولت‌های آفریقایی اجازه نخواهد داد تا غربی‌های استعمارگر با پوشش توسعه به غارت خود از آفریقا ادامه دهند.

وی با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در پایداری امنیت درون زای منطقه‌ای تصریح کرد: ریشه اصلی ناامنی‌ها در مناطق مختلف آفریقا و سرچشمه تولید و ترویج تروریسم در آفریقا به غربی‌های استعمارگر برمی‌گردد.

معاون سیاسی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر راهبرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه تعامل حداکثری با کشورهای آفریقایی اظهار کرد : ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی برای برقراری امنیت پایدار و توسعه پیوسته است.

باقری با اشاره به همکاری‌های ایران و سنگال در عرصه بین‌المللی تصریح کرد: مسوولیت سنگال در سازمان ملل  به‌عنوان رئیس  کمیته دائمی حمایت از احقاق حقوق مشروع فلسطین، بستر مناسبی را برای بسیج ظرفیت‌های  کشورهای مستقل از جمله کشورهای اسلامی برای استیفای حقوق مردم فلسطین است.

باقری : ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی است

وزیر امور خارجه سنگال نیز  در این دیدار ضمن تشکر از حضور معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان در این نشست، گفت: دو کشور  همواره دارای روابط مناسبی بوده‌اند.

وی با ابراز رضایت از روند همکاری‌های اقتصادی فیمابین اظهار  کرد: براساس تقویم همکاری‌های دوجانبه بزودی پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در داکار برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ریاست سنگال بر کمیته استیفای حقوق فلسطین در سازمان ملل گفت: مواضع داکار با تهران در موضوع فلسطین مشترک است و ما خواستار قطع فوری این جنایات اسراییل در غزه هستیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها