کد خبر: 695505
تاریخ انتشار :

قیمت طلا و سکه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ | قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته روند افزایشی به خود گرفت

قیمت طلا و سکه هفته گذشته با بازدهی مثبت بسته شد. شب گذشته و در زمان بسته بودن بازارهای داخلی، طلای جهانی با رشد بیش از ۲۵ دلاری در روند افزایشی قرار گرفت. آیا این روند صعودی می‌تواند بازار طلای داخلی را در شروع هفته افزایشی کند؟

قیمت طلا و سکه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ | قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته روند افزایشی به خود گرفت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت طلا و سکه هفته گذشته بازدهی مثبت داشت و پرچمدار این رشد بازدهی نیز قیمت طلا بود. با وجود اینکه قیمت‌ها در بازار طلا در روزهای نخست هفته گذشته ریتم کاهشی داشت اما تحرکات افزایشی انس جهانی طلا روند صعودی به بازار داخلی کشور داد.

در لحظه نگارش این گزارش، قیمت طلای جهانی در روند صعودی قرار دارد و با رشد بیش از ۲۵ دلاری به منطقه ۲۰۶۰ دلاری رسیده است؛ گفته می‌شود این موضوع می‌تواند ریتم بازار طلا را در بازار داخلی برای امروز صعودی کند.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

Screenshot 2023-12-01 at 9.22.23 PM

پیش از این کارشناسان اقتصادی محدوده مقاومت طلای جهانی را منطقه ۲۰۵۰ دلاری در نظر داشتند و اکنون با شکست این محدوده، سقف بعدی قیمت انس طلا را می‌توان محدوده ۲۰۹۶ دلاری پیش‌بینی کرد.

بازدهی مثبت طلا و سکه در هفته نخست آذر

روز پنجشنبه نهم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۲۰۲ هزار تومان معامله شد. در این روز، سکه‌ بهار هم با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان معامله شد.

در آخرین معامله هفته گذشته، قیمت نیم‌سکه رشد ۵۰ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز با همین مقدار افزایش به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی با رشد محدود پنج هزار تومانی روی رقم پنج میلیون و ۸۵۵ هزار تومانی ایستاد.

روز پنجشنبه قیمت طلا نیز افزایش محدودی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۹ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۷۳۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد دو هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۷۹ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۴۴۵ هزار تومان رسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها