کد خبر: 695835
تاریخ انتشار :

اعلام آمادگی اردوغان برای محاکمه نتانیاهو

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه ضمن توصیف کردن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی به‌عنوان «قصاب غزه» گفت که برای محاکمه او آماده می‌شوند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اردوغان طی سخنرانی در کمیته دائمی سازمان همکاری اسلامی گفت: «سازمان ملل قادر به حفظ کارمندان خود در غزه نیست و در محکومیت جنایات اسرائیل بیانیه‌ای صادر نکرد».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی توضیح داد: «سکوت غرب در مورد هدف قرار دادن خبرنگاران و پرسنل پزشکی در غزه، اسرائیل را به ادامه جنایات خود تشویق می‌کند. با کشورهایی که منبع تصمیم‌گیری در سازمان ملل را کنترل می‌کنند، نمی‌توان به صلح دست یافت و این سیستم باید تغییر کند».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بمب اتمی دارد اما آن را تکذیب می‌کند، تصریح کرد: «نتانیاهو با عنوان قصاب غزه در تاریخ ماندگار می‌شود و ما در حال آماده شدن برای محاکمه او هستیم».

طبق این گزارش، اردوغان ادامه داد: «نتانیاهو، قصاب غزه، برنامه‌های توسعه طلبانه‌ای دارد که فراتر از غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی است و ما باید با نقشه‌های او مقابله کنیم».

به نوشته آناتولی، وی درباره کمک‌های ترکیه به نوار غزه گفت: «ما کمک‌های پزشکی و بشردوستانه را به غزه فرستادیم و ده‌ها نفر را برای درمان در ترکیه دریافت کردیم».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه اظهارات نفرت‌پراکنی علیه اسلام را نباید پذیرفت، تاکید کرد: «غرب سوزاندن قرآن کریم را آزادی بیان می‌داند اما جنایات در نوار غزه را نمی‌بیند».

اردوغان همچنین افزود: «ما چشم‌اندازی برای بحث در مورد راهبردهای جدید، از جمله محاکمه مسئولان اسرائیلی قتل عام در نوار غزه داریم».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها