کد خبر: 695837
تاریخ انتشار :

کابوس نتانیاهو ؛ ازسرگیری دادگاه رسیدگی به رشوه و فساد

کارشناس مسائل بین الملل گفت: دادگاه بررسی مسئله رشوه گیری و فساد نتانیاهو و خانواده اش قرار بود که دو ماه قبل ادامه داشته باشد، با شروع عملیات طوفان‌الاقصی متوقف شد ولی دیروز برخی از روزنامه‌های اسرائیل اعلام کردند که امروز از سر گرفته می‌شود و قرار است دادگاه در سه جلسه‌ای این هفته برگزار شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

برنامه سلام خبرنگار میزبان آقای چراغی کارشناس مسائل غرب آسیا بود تا درخصوص ادامه روند دادگاه نتانیاهو و تأثیرات آن بعد از طوفان الاقصی توضیحاتی بفرمایند.

سوال: درباره دادگاهی که قرار است امروز برگزار شود در سرزمین‌های اشغالی برای ما بفرمایید؟

چراغی: این دادگاه قرار بود که دو ماه قبل ادامه داشته باشد، با شروع عملیات طوفان‌الاقصی متوقف شد و برخی از مطبوعات رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این هفته قرار است از سر بگیرد و دیروز هم برخی از روزنامه‌ها مثل روزنامه اسرائیل هیوم و معاریف اعلام کردند که امروز از سر گرفته می‌شود و قرار است دادگاه در سه جلسه‌ای این هفته برگزار شود و فعلاً در مرحله استماع است، استماع به صحبت‌ها و سخنان شاهدان در قضیه فساد و رشوه‌گیری نتانیاهو و اعضای خانواده او. این دادگاه در مرحله بعد به مرحله سخنان و دفاع نتانیاهو خواهد رسید. اهمیت این دادگاه در شرایط فعلی به این علت است که با توجه به این که افکار عمومی در داخل فلسطین اشغالی نتانیاهو را متهم می‌کنند و تاکید می‌کنند که نتانیاهو در قضیه ۷ اکتبر و طوفان‌الاقصی دچار شکست و سهل‌انگاری شده، این قضیه از این لحاظ حائز اهمیت است.

سوال: در آخرین نظرسنجی‌ها در سرزمین‌های اشغالی این نظرسنجی اعلام کرد که بیش از ۷۰ درصد از ساکنان سرزمین‌های اشغالی مخالفت خودشان را با کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کردند، درباره این موضوع بفرمایید و این که اساساً شکست صهیونیست‌ها در عملیات طوفان‌الاقصی چه تأثیری می‌تواند بر آینده سیاسی نتانیاهو داشته باشد؟

چراغی: چه نظرسنجی مراکز رسمی در داخل فلسطین اشغالی و چه نظرسنجی مطبوعاتی مؤید این نکته است که نتانیاهو و کابینه کنونی در عرصه‌های مختلف دچار شکست شده به ویژه طوفان‌الاقصی این شکست و این گسست موجود بین داخل رژیم صهیونیستی، احزاب رژیم صهیونیستی را به گفته روزنامه اسرائیل هیوم بود که قرار بود که این جنگ سبب هم‌افزایی و همکاری و تقارب و نزدیکی بین آقای یوآف گالانت و نتانیاهو باشد، اما این طوری نشده است، اختلافات بین این‌ها تشدید شده به ویژه این که دیروز برخی از مطبوعات منطقه‌ای اعلام کردند که ۳۰۰ هزار صهیونیست بلیت رفت از اراضی اشغالی گرفتند که دیگر نمی‌خواهند و قصد ندارند که دوباره به اراضی اشغالی فلسطین برگردند. همه این عوامل و شکست‌هایی که رژیم صهیونیستی در این مرحله و به گفته روزنامه معاریف هم در سطح عملیات ابتدایی و هم در سطح ادامه عملیات با شگفتانه‌ها و غافلگیری‌هایی از سوی مقاومت مواجه شده، سبب تشدید و فشار‌های فزاینده‌ای بر نتانیاهو شده و او را متهم می‌کنند که شکست خورده و ناکام مانده است

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها