کد خبر: 695912
تاریخ انتشار :

ناگفته‌های ذوالنور از نامه رهبر انقلاب به روحانی درخصوص برجام

نماینده مردم قم در مجلس از نامه رهبر انقلاب به روحانی درخصوص برجام خبر داد.

ناگفته‌های ذوالنور از نامه رهبر انقلاب به روحانی درخصوص برجام
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، در مراسمی که شامگاه ۱۳ آذرماه به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به آتش زدن برجام در صحن مجلس و حمایت از برجام در زمانی دیگر تشریح کرد: مسئله برجام یک مسئله بسیار مهم و مفصل است، ایراد ما به موضوع برجام در زمان روحانی این بود که هیچ تضمینی به ما نداده بودند و هیچ تضمینی وجود نداشت که پس‌ از انجام تعهدات از طرف ایران، طرف مقابل به تعهدات خود عمل خواهد کرد و هرگز نتوانستند در این خصوص تضمینی قاطع ارائه دهند.

نماینده مردم قم گفت: با تمام بدقولی‌های صورت گرفته از جانب طرف غربی و با پاره کردن برجام از طرف ترامپ، این اقدام به‌صورت نمادین از طرف بنده در صحن مجلس انجام شد. از طرفی اروپا فشار می‌آورد که باید برجام را ادامه داده و آن را به طور کامل اجرا کنیم. پس از طرف ما نیز این مسئله مطرح شد که یک وظایف خودتان را انجام دهید و دو خلأ وجود آمریکا را پر کنید تا بتوانیم به برجام ادامه دهیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پس‌از آن و با به اتمام رسیدن برجام یک، من موافقت خود را جهت احیای برجام و آغاز برجام دو اعلام کردم. چرا که ما تمام تعهداتمان را نسبت ‌به طرف مقابل انجام داده بودیم و هزینه برجام را پرداخت کرده بودیم و حالا که ما هزینه کردیم به‌جایی رسیدیم که آن‌ها باید به تعهدات و وظایف خود عمل می‌کردند و این حق ایران بود که از طرف مقابل مطالبه کند. آقای روحانی در چند ماه آخر ریاست‌جمهوری خود تصمیم گرفت برجام را زنده کند و بعد آن را به گردن نمایندگان انداخت و خود را از مهلکه خارج کرد تا نشان دهد که برجام را شروع کرده آن را به ثمر رسانده و بعد هشت سال هم دوباره برجام را زنده کرده و تحویل ریاست‌جمهوری جدید داده است.

ذوالنوری ادامه داد: سرانجام پس‌از تلاش‌های فراوان مقام معظم رهبری به آقای روحانی نامه نوشتند و دستور دادند که کمیته‌ای تشکیل شود از دولت، مجلس و مراجع ذی‌ربط، تا متنی که قرار است دوباره در برجام به امضاء برسد از طریق این ارگان‌ها به‌طور کامل رصد شود که دیگر مشکل‌ساز نشود اما آقای روحانی موافق این مسئله نبود و حضرت آقا این‌قدر پافشاری کردند تا او مجبور شد به این مسئله تن بدهد که نتیجه این جلسه هم شد مصوبه‌ای که در شانزده بند به تایید رسید اما روحانی اعلام کرد نمی‌تواند با این شرایط به برجام ادامه دهد و آن را به دولت بعد منتقل کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها