کد خبر: 696899
تاریخ انتشار :

اظهارات جنجالی حسینی درباره پشت‌پرده رد کلیات بودجه

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره رد کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: برخی نمایندگان تصورشان این بود که اگر تصویب نشود به بعد از انتخابات اسفند مجلس موکول خواهد شد که رئیس مجلس آن را رد کرد.

اظهارات جنجالی حسینی درباره پشت‌پرده رد کلیات بودجه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید محمد حسینی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران درباره علل رد کلیات لایحه بودجه توسط مجلس گفت: بر اساس آیین نامه دولت یک هفته فرصت دارد تا با انجام اصلاحاتی این لایحه را تقدیم مجلس کند و امسال برای اولین بار بود که تغییراتی در آیین نامه داخلی مجلس صورت گرفت و قرار شد در دو مرحله این بودجه تقدیم شود.

وی ادامه داد: برخی از ایرادهای روز گذشته که نمایندگان مجلس مطرح کردند، ناظر به این مطلب بود که می گفتند هزینه‌ها و مصارف چه می‌شود به عنوان نمونه درباره گندم. در حالی که قرار نبود در بخش اول تقدیم مجلس شود، قرار بود فقط سقف منابع و درآمدهای دولت بیان و سپس در مرحله دوم جداول و تقسیم اعتبارات به دستگاه ها مطرح شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: برخی ابهاماتی به عنوان نمونه درباره بحث افزایش مالیات بود در حالی که دولت در این دو سال اخیر به سراغ فرار مالیاتی رفت یا شبهاتی که درباره بازنشستگان مطرح شد. البته رئیس سازمان برنامه و بودجه در این باره توضیح و قول داد مساله حل می‌شود. همچین مسائل جمعی دیگری دخیل بود مثل اینکه برخی نمایندگان دلخوری‌هایی درباره تخصیص اعتبارات حوزه انتخابیه خودشان یا با مدیران استانی داشتند که با صراحت گفتند در بحث بودجه تلافی خواهیم کرد. امیدواریم با همدلی دو قوه کلیات به تصویب برسد.

دیدگاه تان را بنویسید