کد خبر: 697278
تاریخ انتشار :

ادعای داوری؛ نقشه محصولی برای برگرداندن احمدی نژاد

عبدالرضا داوری معتقد است صادق محصولی و جبهه پایداری می خواهند وضعیت احمدی نژاد را در درون تشکیلات خودشان احیا و بازسازی کنند.

ادعای داوری؛ نقشه محصولی برای برگرداندن احمدی نژاد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

نامه نیوز، عبدالرضا داوری، مشاور پیشین احمدی نژاد  درباره اظهارات اخیر صادق محصولی درباره رئیس دولت های نهم و دهم نکاتی جالب توجه را مطرح کرد.

 

*نظر شما از اینکه صادق محصولی معتقد است تغییر احمدی نژاد به صورت خطی بود نه نقطه ای و بعد از دوران ریاست جمهوری تغییر کرده، چیست؟

محصولی با این اظهارنظر پیام می دهد که اگر احمدی نژاد وارد دایره قدرت شود، روند تغییراتش متوقف می شود و حرف مهمی است که پیام به حاکمیت است. اینها می خواهند وضعیت آقای احمدی نژاد را در درون تشکیلات خودشان احیا و بازسازی کنند. این حرف یعنی اینکه آقای حاکمیت و جمهوری اسلامی، احمدی نژاد را به درون حاکمیت بازگردان و به او قدرت بده تا به همان مبدا مختصات و نقطه صفر بر می گردد.

در آن صورت کدام جریان می تواند احمدی نژاد را به جریان حاکمیت بازگرداند؟ جبهه پایداری؛ این جبهه همزمان دو پیام به حاکمیت می دهد: یکی اینکه احمدی نژاد را برگردان و اجازه بده من او را برگردانم که با همین حرف طبیعتا آنها وزن اشتباهات خود را بیشتر می کنند.

*به نظر شما صادق محصولی در دولت ابراهیم رئیسی چقدر نفوذ دارد؟

آقای محصولی در دولت اول احمدی نژاد نقش کاپیتان را ایفا می کرد برمبنای اینکه آقای احمدی نژاد سرمربی بود؛ از سویی بخشی از مدیران ارشد و میانی دولت احمدی نژاد به دولت رئیسی منتقل شدند، چهره هایی مثل محرابیان، غضنفری، محسن منصوری ، بذرپاش و ... . طبیعتا این افراد ارتباطات تاریخی خود را با صادق محصولی دارند.

محصولی نیز همچنان از افراد تاثیرگذار است هرچند در جاهایی اختلافات خودشان را با آقای رئیسی دارند همانطور که در شستا و در مجموعه تامین اجتماعی روند محصولی‌زدایی از شروع شده است.

هرچند نمی توان گفت که این قدرت گرفتن به خاطر پشتوانه مالی شخص محصولی است، اینها از جیب خودش خرج نمی کنند بلکه شبکه سازی کرده و از منابعی که در دولت ها وجود دارد استفاده می کنند. ممکن است در یک مقطعی در راه اندازی سایتی کمک کرده باشند. اما منابع خودشان را در این حوزه ها هزینه نمی کنند.

*یعنی در جبهه پایداری هم از منابع مالی شان هزینه نمی کنند؟

خیر، این تعبیر اشتباه است. آقای محصولی فرد جریان سازی است و زمانی جریان مستقلی را در کشور مدیریت می کرد و آن جریان را تا امروز با خود همراه کرده است. شما این جریان شناسی را مشاهده کنید می بینید که لیدر بخشی از دعواها و اختلافات در ادوار مختلف صادق محصولی بوده است. به هرحال آدمها وارد سیاست می شوند تا از محل قدرت مرتفع شوند نه اینکه در سیاست از جیبشان خرج کنند.

 

منبع: خبرآنلاین

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها