کد خبر: 697281
تاریخ انتشار :

تحلیل نامه نیوز؛

بازی دو سر باخت بایدن

این استیضح یک بازی دوسرباخت برای بایدن محسوب می شود زیرا وی در روزهای گذشته ، امتیازاتی به جمهوریخواهان برای جلوگیری از این روند داده بود.

بازی دو سر باخت بایدن
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز، سرانجام باج دهی بی فایده جوبایدن به جمهوریخواهان کنگره بر سر برخی پرونده های خاص ، نتوانست منجر به نجات وی از استیضاح شود! مجلس نمایندگان آمریکا به آغاز تحقیقات رسمی برای استیضاح «جو بایدن»، رئیس جمهور این کشور به دلیل فعالیت های تجاری بین المللی جنجالی پسرش «هانتر» رأی داد. طبق این گزارش، دموکرات ها به اتهامات جمهوری خواهان علیه بایدن رای منفی دادند.به رغم اینکه شانسی برای موفقیت این تحقیق تقریبا وجود ندارد، اما می تواند تلاش های بایدن را با توجه به نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر ۲۰۲۴ میلادی تحت تاثیر قرار دهد.

جمهوری خواهان که از ابتدای سال جاری اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند، بایدن را متهم به سوء استفاده از نفوذ خود برای اجازه دادن به پسرش برای انجام فعالیت های تجاری مشکوک در  کشورهای  چین و اوکراین می کنند.صورت مسئله مشخص است.رئیس جمهور امریکا شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ندارد. از این رو جمهوریخواهان قصد دارند به هر نحو ممکن از فرصت طرح استیضاح بایدن برای به چالش کشیدن بیشتر وی در نظرسنجی ها، مخصوصا در نزد رای دهندگان مستقل، استفاده کنند. 

این استیضح یک بازی دوسرباخت برای بایدن محسوب می شود زیرا وی در روزهای گذشته ، امتیازاتی به جمهوریخواهان برای جلوگیری از این روند داده بود. مقام‌های ارشد دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان مذاکرات با جمهوری‌خواهان سنا با هدف جلب موافقت آن‌ها برای تصویب کمک به اوکراین، در آخرین لحظه با بازنگری محدودیت‌های مرزی و پناهندگی این کشور و تشدید مقررات برای محدود کردن عبور مهاجران از مرز آمریکا و مکزیک موافقت کردند.با آشکار شدن جزئیات این طرح، نگرانی‌ها در میان حامیان مهاجران و دموکرات‌ها بالا گرفت و آن‌ها نسبت به بازگشت به محدودیت‌های احتمالی دوران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا هشدار دادند.

با توجه به تعطیلات پایان سال ۲۰۲۳ کنگره، قانونگذاران آمریکا زمان کمی برای دستیابی به توافق در مورد درخواست ۱۱۰ میلیارد دلاری دولت بایدن برای کمک به اوکراین و رژیم اشغالگر قدس و همچنین تامین مالی نیازهای امنیت ملی آمریکا دارند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین با سفر به واشنگتن با قانونگذاران کنگره آمریکا ملاقات کرد و خواستار ادامه حمایت نظامی این کشور از کی‌یف برای مقابله با تهاجم نظامی روسیه شد.چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا با اشاره به زمان باقی‌مانده، گفت که مذاکرات ادامه دارد.آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از چند منبع نوشت، در میان پیشنهادهایی که به طور جدی مورد بحث قرار می‌گیرد، طرح‌هایی است که به مقام‌های امنیت داخلی آمریکا اجازه می‌دهد در صورتی که تعداد کل عبور از گذرگاه‌ها از ظرفیت روزانه حدود ۵ هزار نفر عبور کند، از درخواست پناهندگی در مرز جنوبی این کشور جلوگیری کنند. بنا به برخی از گزارش‌ها، تعداد کل عبور از گذرگاه‌ها در برخی از روزها در سال جاری میلادی از ۱۰ هزار نفر فراتر رفته است.همچنین پیشنهادهایی برای بازداشت متقاضیان پناهندگی در مرز، از جمله خانواده‌های دارای فرزند، به طور بالقوه با سیستم‌های نظارت الکترونیکی در دست بررسی است.

مذاکره‌کنندگان همچنین به دنبال راه‌هایی هستند که به مقام‌ها اجازه می‌دهند تا به سرعت مهاجرانی را که کمتر از دو سال در آمریکا بوده‌اند، حتی اگر دور از مرز هم باشند، اخراج کنند. البته به گفته یک منبع آشنا با گفت‌وگوهای مقام‌ها، این اخراج‌ها افرادی را که درخواست پناهندگی نداده‌اند، شامل می‌شود.این پیشنهادها شبیه سیاست‌هایی است که دولت جمهوری‌خواه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، تلاش کرد برای جلوگیری از اینگونه ترددهای مرزی اجرا کند، اما بسیاری از آن‌ها با موفقیت در دادگاه‌های آمریکا به چالش کشیده شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها