کد خبر: 697352
تاریخ انتشار :

علی باقری در راه توکیو + جزئیات

معاون سیاسی وزارت امور خارجه امروز و در مقصد دوم سفرش به شرق آسیا و پس از حضور در پکن به توکیو رفت.

علی باقری در راه توکیو + جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ژاپن مقصد دوم سفر معاون سیاسی وزارت امور خارجه علی باقری به شرق آسیا. او امروز (دوشنبه) ۲۷ آذر ماه و به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ژاپنی به توکیو رفت.

او در این سفر که به دعوت همتای ژاپنی انجام شده است با وزیر خارجه ژاپن یوکو کامیکاوا وزیر خارجه و همچنین معاون ارشد سیاسی وزیر خارجه ژاپن فوناکوشی دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفت‌وگو خواهد پرداخت.

به نظر می‌رسد اوضاع جاری در غزه هم از جمله محورهای گفت‌وگوهای علی باقری با مقامات ژاپنی است. آنچنانکه در دیدار روز چهارشنبه  ۲۲ آذر ماه  امیرعبداللهیان و همتای ژاپنی در ژنو، وزیر خارجه ژاپن خواستار افزایش تلاش‌های ایران برای کنترل اوضاع در منطقه شد.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد مذاکرات رفع تحریم‌ها هم از دیگر مباحث مورد گفت‌وگوی باقری با مقامات ژاپنی خواهد بود. مهرماه سالجاری بود که حسین امیرعبداللهیان که اواسط مرداد سفری به ژاپن داشت، در گفت‌وگو با خبرگزاری کیودو از طرح پیشنهادی ژاپن برای ازسرگیری مذاکرات برجام خبر داد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه قبل از ژاپن برای شرکت در نخستین نشست کمیته سه‌جانبه مشترک ایران، چین و عربستان سعودی به پکن سفر کرده بود.

دیدار با مقامات ارشد پارلمانی ژاپن و گفت‌وگو با اندیشمندان این کشور از دیگر برنامه‌های باقری در این سفر است.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها