کد خبر: 697441
تاریخ انتشار :

وام بازنشستگان | سایت ثبت نام وام بازنشستگان | وام بازنشستگان تامین اجتماعی

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

امروز مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از واریز یلدایی 20 میلیون تومانی تحت عنوان وام بازنشستگان خبر داد.

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز : وام بازنشستگان یکی از مطالبات قشر بازنشسته بوده در قالب وام ضروری، وام خرید جهیزیه و مواردی دیگر پرداخت می‌شود شرایط ضامن و بازپرداخت وام بازنشستگان متفاوت است. وام بازنشستگان وضعیت ثابتی ندارد و شرایط و مولفه‌های مختلفی بر آن تأثیرگذار است. وام بازنشستگان همواره یکی از پر بحث ترین موضوعات مجلس محسوب میشود.در ادامه جدیدترین اخبار از وام بازنشستگان را بخوانید.

یلدایی ۲۰ میلیونی تامین اجتماعی با وام بازنشستگان

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از واریز مرحله پنجم وام ۲۰ میلیون تومانی بازنشستگان در اوایل دی‌ماه به حساب۵۰ هزار بازنشسته خبر داد.

محسن تقیانی درخصوص زمان پرداخت مرحله پنجم وام‌ به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: آن دسته از بازنشستگانی که در ماه‌های قبل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی به کانون‌های بازنشستگی مراجعه کرده بودند، در صورتی که مشکل بانکی نداشته باشند و سایر شرایط را دارا بوده و ثبت‌نامشان نهایی شده باشد، اوایل دی‌ماه وام خود را دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه طی این دوره، این تسهیلات از اوایل دی‌ماه برای ۵۰ هزار نفر واریز خواهد شد، گفت: با احتساب پرداخت این دوره از تسهیلات، از ابتدای سال تاکنون به ۲۱۰ هزار بازنشسته وام پرداخت شده است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی همچنین گفت: تا پایان سال به بیش از ۳۰۰ هزار نفر تسهیلات پرداخت خواهد شد که ثبت‌نام متقاضیان در مراحل بعدی اطلاع‌رسانی می‌شود.

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

وام بازنشستگان تامین اجتماعی آذر ۱۴۰۳ – وام‌های بازنشستگی و قرض‌الحسنه از مهمترین منابع مالی برای حل مشکلات زندگی بازنشستگان محسوب می‌شوند.

بازنشستگان تامین اجتماعی نیز می‌توانند از وام بازنشستگان تامین اجتماعی بهره‌مند شوند، که این تسهیلات به صورت غیرحضوری در دسترس بازنشستگان قرار دارد و فرآیند ثبت نام را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند. در این مقاله، اطلاعات لازم درباره وام بازنشستگان تامین اجتماعی و روند ثبت نام از طریق سامانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وام بازنشستگان تامین اجتماعی چیست؟

سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان خود تسهیلات مختلفی را فراهم می‌آورد که وام بازنشستگان تامین اجتماعی یکی از این تسهیلات است. بر اساس اعلام معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، مبلغ این وام در سال جاری افزایش یافته است.

وام بازنشستگان تامین اجتماعی برای افراد بازنشسته و مستمری‌گیران تامین اجتماعی ارائه می‌شود و برای دریافت آن شرایط خاصی وجود دارد. این افراد نیازی به مراجعه حضوری به مراکز خاصی ندارند. برای ثبت نام، کافی است به آدرس وب‌سایت vaam.kabtatamin.ir مراجعه کرده و به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایند.

با توجه به تعداد زیاد درخواست‌ها، وام بازنشستگان تامین اجتماعی با اولویت‌بندی خاصی پرداخت می‌شود. اولویت اعطا این وام به افرادی است که قبلاً هیچ وامی دریافت نکرده‌اند، و همچنین افرادی که در حال حاضر اقساط وام‌های گذشته تامین اجتماعی را پرداخت می‌کنند، امکان درخواست برای این وام را ندارند.

در نتیجه، وام بازنشستگان تامین اجتماعی از مزایای زیادی برخوردار است و برای حل مشکلات مالی بازنشستگان تأثیرگذار است.

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی و بازپرداخت

وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال گذشته با مبلغ ۱۲ میلیون تومان و کارمزد ۴ درصد ارائه می‌شده است. طبق توافق‌های صورت گرفته و پیگیری‌های انجام شده، در سال جاری میزان پرداختی این وام بازنشستگی بر اساس چیزی که از سمت سازمان تامین اجتماعی اعلام شده ۲۰ میلیون تومان و با همان میزان کارمزد خواهد بود. با توجه به محدود بودن سهم هر کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، از میان ثبت نام کنندگان حدود ۵۰۰ هزار نفر می‌توانند این وام را دریافت کنند.

لازم به ذکر است بازپرداخت وام بازنشستگی تامین اجتماعی در طی ۲۴ ماه صورت می‌گیرد.

وام بازنشستگی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

برای دریافت وام بازنشستگان اولویت با بازنشستگانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده اند.بیماران خاص و صعب العلاج

افرادی که فرزندان آن ها در شرف ازدواج هستند

افراد در حال جابجایی مسکن جهت اجاره نشینی

ثبت نام وام بازنشستگان

طبق سامانه دریافت وام‌های بازنشستگی تامین اجتماعی، شرایط دریافت این وام به شرح زیر است:

بازنشسته عضو کانون میبایست حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت نماید. (سایر بانک‌ها به دلیل عدم امکان کسر اقساط توسط بانک عامل نمی‌توانند وام پرداخت کنند)

با توجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام باید کمتر از ۷۷ سال تمام باشد.

بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی،‌ چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد (مطابق مقررات بانک)

بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.

مبلغ وام ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل بیست میلیون تومان بوده و باز پرداخت مطابق مقررات بانک است.

سیم کارت متقاضی (بازنشسته یا مستمری بگیری) باید به نام خود باشد و شماره وارد شده باید متعلق به شخص بازنشسته/مستمری بگیر باشد

این درخواست صرفا جهت پیش ثبت نام وام بوده و به دلیل محدودیت در تعداد وام چنانچه به هر دلیل با پرداخت وام شما موافقت نگردید، کانون بازنشستگان هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت وام به بازنشسته ندارد.

در صورت اشتباه در درج مندرجات فرم، مسئولیت آن به عهده بازنشسته است.

در صورت موافقت بانک رفاه با درخواست شما از طریق پیامک به شماره موبایل شخص بازنشسته اعلام می‌شود.

آن دسته از افرادی که پیامک وام را از بانک رفاه دریافت نمودند موجودی حساب بانک رفاه خود را حداقل بملغ ۵۰۰۰۰۰ ریال جهت کسر مبلغ تمبر برای واریز وام درخواستی نگه دارند و به هیچ عنوان موجودی حساب را صفر نکنند.

 

مراحل ثبت نام در سامانه وام بازنشستگان تامین اجتماعی

همان طور که گفته شد، مراحل ثبت نام این وام به صورت آنلاین بوده و نیاز به مراجعه حضوری نیست. در ادامه راهنمایی کاملی از مراحل ورود به سامانه vaam.kabtatamin.ir​ و ثبت نام در آن را آورده‌ایم.

متقاضیان وام بازنشستگی برای ورود به سامانه، باید در مرورگر خود آدرس وب‌سایت vaam.kabtatamin.ir​ را وارد کنند.

پس از ورود به وب‌سایت در صفحه اصلی آن با ارائه توضیحات کامل مشخص شده که این وب‌سایت برای درخواست وام بازنشستگان تامین اجتماعی است.

زمانی که صفحه اصلی سایت را اسکرول کرده و به پایین آن می‌روید، تصاویری را مشاهده می‌کنید که با ذکر مثال مراحل ثبت نام در این سامانه را توضیح داده است. لطفا با دقت آن‌ها را مطالعه کنید.

انتهای صفحه، دکمه سبز رنگی وجود داشته که با کلیک بر روی آن و وارد کردن اطلاعات و مشخصاتتان، وارد سامانه شده و ثبت نام خود را انجام دهید.

اطلاعیه مهم درباره وام بازنشستگان خوزستان

مدیر صندوق بازنشستگی استان خوزستان گفت: پرداخت ۷۲۳۷ فقره وام ضروری به بازنشستگان و وظیفه بگیران در استان خوزستان انجام شده است

«آرش رشادتمند» مدیر صندوق استان خوزستان در این باره اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون طی پنج نوبت، ۷۲۳۷ فقره وام ضروری با کارمزد ۴ درصد از سوی صندوق بازنشستگی کشوری به مشترکین استان خوزستان پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود: در مرحله پنجم واریز وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری، به ۱۴۵۵ نفر بازنشسته و وظیفه‌بگیر در استان خوزستان این وام پرداخت شده است.

رشادتمند در پایان گفت: همزمان با واریز مرحله پنجم وام ضروری، وام حمپاد(حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی) نیز در مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ ۶ میلیون تومان به حساب ۱۴ نفر و در مقطع دکتری به مبلغ ۸ میلیون تومان به حساب ۵ نفر از بازنشستگان استان خوزستان واریز شد./ اندیشه معاصر

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها