کد خبر: 697481
تاریخ انتشار :

سرلشکر صفوی: فرهنگ مقاومت از غرب آسیا تا جنوب آمریکا رفت

مشاور فرمانده کل قوا گفت: جبهه مقاومت نه فقط در لبنان و سوریه، بلکه در ونزوئلا هم شکل گرفت. فرهنگ مقاومت از غرب آسیا تا جنوب آمریکا رفت.

سرلشکر صفوی: فرهنگ مقاومت از غرب آسیا تا جنوب آمریکا رفت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرلشکر یحیی صفوی در همایش نقش بسیج و قدرت دریایی در دوران دفاع مقدس با تقدیر از خاطره گویی از دوران دفاع مقدس در این همایش، اظهار کرد: هدف ما ساختن نسل جوان است. 52 درصد جمعیت ما زیر 40 سال است. این ها انقلاب و جنگ را ندیده اند و ما با نهصت خاطره گویی می خواهیم چگونگی پیروزی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که تاریخ ساز است را برای این نسل جوان بیان کنیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما با سایر انقلاب های بزرگ دنیا تفاوت های مهمی در رهبری انقلاب، حضور مردم و داشتن یک فرهنگ و ایدئولوژی دارد. در دوره دفاع مقدس، تهدید از ظرفیت موجود ما بیشتر بود که امام خمینی توانست دو میلیون بسیجی را به صحنه دفاع مقدس بیاورد. 36 هزار دانش آموز در دوران دفاع مقدس شهید شدند. ما باید این فرهنگ را به نسل جوان منتقل کنیم.

مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه سه میلیون نفر در دروان دفاع مقدس آواره شدند، افزود: من با دیدن این مردم پا برهنه که آب خوردن هم نداشتند، گریه کردم. حالا هدف ما ساختن نسل جوان است. ما منشوری تهیه کردیم که چه بگوییم و چه نگوییم. در زمان جنگ اختلاف نظر درباره تاکتیک ها وجود داشت، ولی لزوم ندارد آنها را بگوییم. حرف های غلوآمیز و توهمی هم نباید بگوییم. جنگ صحنه واقعی است و باید این واقعیات گفته شود.پیش از این رهبری بر راه اندازی نهضت خاطره گویی تاکید داشتند. نهصت خاطره باید  به صورت کتاب و شعر و  فیلم تبدیل شود. ما همچنین در فضای مجاری و جنگ شناختی باید پیروز شویم.

وی افزود: ما در ابتدای دوران دفاع مقدس به تعداد نیروهای خود تفنگ نداشتیم، آموزش دادن و سازمان دادن آنها باید انجام می شد. در همین شرایط  ما به قدرت موشکی دست یافتیم. اکنون پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از مرزهای ایران بیرون رفته و به فرهنگ مقاومت تبدیل شده است و جبهه مقاومت نه فقط در لبنان و سوریه، بلکه در ونزوئلا هم شکل گرفت. فرهنگ مقاومت از غرب آسیا تا جنوب آمریکا رفت.

سرلشکر صفوی در پایان گفت: رژیم صهیونیستی در جنگ غزه بدون حمایت آمریکا یک روز هم نمی توانست ادامه دهد. آمریکا قطعنامه ها را وتو کرد. بلینکن گفت من رژیم صهیونیستی را در حال فروپاشی دیدم. لجستیک و پشتیبانی جنگ غزه را آمریکا در اختیار دارد. فرهنگ حقوق بشر و دموکراسی و آزادی رسانه های آمریکا رسوا شد. اگر این تعداد افرادی که در غزه شهید شدند، در اروپا پرنده کشته می شد، آنها چه واکنشی نشان می دادند؟

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها