کد خبر: 697864
تاریخ انتشار :

ادعای کاخ سفید علیه ایران

سخنگوی کاخ سفید بدون ارائه هیچ مستنداتی تلاش کرد حملات نیروهای مسلح یمن به کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ را به ایران نسبت بدهد.

ادعای کاخ سفید علیه ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آدرین واتسون، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد حمایت‌های ایران همزمان با بحران غزه حوثی‌ها (انصارالله) را قادر به انجام حملات علیه مواضع اسرائیلی در دریا کرده است. 

او همچنین مدعی شد: «ایران می‌تواند تصمیم بگیرد این حمایت را ادامه دهد یا آن را ادامه دهد اما بدون حمایت ایران حوثی‌ها کار سختی برای شناسایی وحمله به کشتی‌های تجاری در حال تردد در دریای سرخ و خلیج عدن خواهند داشت.»

نیروهای مسلح یمن در هفته‌های گذشته کشتی‌های تحت مالکیت یا تحت پرچم یا عازم اسرائیل را به دلیل حملات این رژیم در غزه هدف حمله قرار داده و از عبور آنها از طریق تنگه باب‌المندب، واقع در جنوب دریای سرخ جلوگیری کرده‌اند. 

ایران و یمن هر دو تأکید کرده‌اند که این عملیات‌ها بر اساس تصمیم مستقل گروه‌های مقاومت انجام می‌شود. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز ۱۴ آذرماه در واکنش به ادعاهای انگلیس مبنی بر ارتباط ایران با حملات انجام‌شده در دریای سرخ تأکید کرد که گروه‌های مقاومت از ایران دستور نمی‌گیرند. 

کنعانی گفت: «همان‌طور که قبلاً به صراحت اعلام کرده‌ایم گروه‌های مقاومت در منطقه برای مقابله و پاسخگویی به جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم کودک‌کش صهیونیستی از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند.»

به گفته سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران این گروه‌ها به تشخیص خود و بر اساس اصول و اولویتها و منافع کشور و مردمشان تصمیم گرفته و عمل می‌کنند. 

مقام‌های ایران همچنین بارها توصیه کرده‌اند که کشورهای غربی به جای اتهام‌زنی به ایران اقدامات اسرائیل در غزه رامحکوم کرده و تلاش خود را صرف توقف جنایت‌های جنگی علیه شهروندان و زنان و کودکان فلسطین کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها