کد خبر: 697988
تاریخ انتشار :

احضار کاردار روسیه

کاردار روسیه در تهران توسط دستیار مدیرکل خلیج فارس وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت ایران به روسیه به وی تسلیم شد.

احضار کاردار روسیه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز، کاردار روسیه عصر دیروز توسط دستیار مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران درباره تکرار حمایت دولت روسیه از دعاوی بی اساس مندرج در  بیانیه ششمین نشست مجمع همکاری عرب و روسیه در مراکش، ابلاغ و یادداشت اعتراضی به وی تسلیم شد.

کاردار روسیه در تهران در غیاب سفیر این کشور عصر امروز شنبه توسط دستیار مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به فدراسیون روسیه در خصوص تکرار حمایت دولت روسیه از دعاوی بی اساس مندرج در بیانیه ششمین نشست مجمع همکاری عرب و روسیه در مراکش، ابلاغ و یادداشت اعتراضی به وی تسلیم شد.

در این دیدار دستیار مدیر کل خلیج فارس با یادآوری ضرورت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها به عنوان یکی از اصول شناخته شده و بنیادین در مناسبات کشورها، بر تعلق ابدی جزایر سه گانه ایرانی در خلیج فارس به کشورمان تصریح و تاکید نمود که دولت جمهوری اسلامی ایران هر ادعایی از هر طرفی در این خصوص را مردود و غیر قابل پذیرش می داند.

کاردار روسیه در این دیدار تاکید کرد که مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران را در اسرع وقت به مقامات کشورش منعکس خواهد کرد.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه، نشست وزرای خارجه مجمع همکاری کشورهای عربی و روسیه، با حضور سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مراکش برگزار شد. در بیانیه پایانی این نشست، ادعای واهی در مورد جزایر سه گانه ایرانی مطرح شد که البته بدون پاسخ از سوی مقامات و فعالان سیاسی داخلی نماند.

این اقدام روسیه با واکنش های گسترده ای در ایران مواجه شد و بسیاری از نخبگان سیاسی و مقامات به آن واکنش نشان دادند.

 

منبع: ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها